איך מקבלים פטור באנגלית

להשיג פטור באנגלית נשמע לכם כמו משימה קשה? אז זהו שלא

מאת: ליז בריודין

כמעט רוב המוסדות לימודים בארץ דורשים מהסטודנטים שלהם להיות להחזיק רמה גבוהה של אנגלית ולשם כך מלמדים בהם מגוון קורסי אנגלית ברמות שונות. קורסי האנגלית שתצטרכו לקחת באוניברסיטאות או במכללות יקרים מאוד, יגזלו מכם שעות לימוד רבות שבהן תצטרכו להגיש מטלות מתישות ולעבור לא מעט מבחנים. אז אם כל זה נשמע לכם כמו משימה קשה בואו לראות איך תוכלו לקבל פטור באנגלית ולמה שווה לכם להשקיע בשביל זה.

כי ללמוד אנגלית מספר זה כזה 2001 (צילום: shutterstock)
כי ללמוד אנגלית מספר זה כזה- 2002 (צילום: shutterstock)
 

לסיים עם זה אחת ולתמיד
קורסי האנגלית באוניברסיטאות או במכללות ידרשו מכם להגיע מפגשים רבים ולהגיש לא מעט מטלות שבסופן תצטרכו לעבור מבחן. נגלה לכם שקיים ציון מינימאלי שמהווה את סף הקבלה בכל מכללה או אוניברסיטה. מועמד שלא יגיע לציון המינימאלי הנ"ל לא יוכל להתקבל לאותו מוסד לימודים, גם אם הציון הכללי של מבחן הפסיכומטרי שלו גבוה. לכן כדאי לכם להגיע לרמה גבוהה באנגלית ולנסות לקבל פטור מכמה שיותר קורסים.
הציון בחלק האנגלית בפסיכומטרי נע בין 50 ל-150, כאשר ברוב המוסדות האקדמאים החלוקה היא כזאת:

אם קיבלתם ציון שהוא נמוך מ-100 תצטרכו לגשת ל-3 קורסים באנגלית.
אם קיבלתם ציון שהוא בין 100 ל-119 תצטרכו לגשת ל-2 קורסים באנגלית.
אם קיבלתם ציון שהוא בין 120 ל-133 תצטרכו לגשת לקורס אחד באנגלית.
אם קיבלתם ציון שהוא מעל 134 תקבלו פטור מאנגלית.  
חשוב לזכור שכל מוסד אקדמי יכול לעשות את החישובים שלו לגבי שיכלול ציוני הפסיכומטרי או מבחן האמיר, ולעיתים קרובות תנאי הקבלה משתנים בין המוסדות ואפילו בין המקצועות השונים.

למה לשלם יותר?
קורסי האנגלית שתצטרכו לקחת בכל מכללה או אוניברסיטה יעלו לכם לא מעט כסף, אם נדייק קורס אנגלית ברוב המוסדות האקדמיים יתחילו מ- 1000 ₪ לקורס ועלולים לעלות עד ל-3000 ₪. אם תלמדו כמו שצריך ותצליחו לקבל פטור מאנגלית, תוכלו לחסוך את הכסף הזה לחופשה מפנקת, או אולי אפילו לשלם בכסף הזה חודש של שכר דירה.

אם תלמדו היום, לא תצטרכו ללמוד אנגלית בתואר (צילום: shutterstock)
אם תלמדו היום, לא תצטרכו ללמוד אנגלית בתואר (צילום: shutterstock)
 

מבחן אמיר או במבחן אמירם
אל המבחן ניגש מי שלא נבחן במבחן הפסיכומטרי או מי שרוצה לשפר את ציון האנגלית שקיבל במבחן הפסיכומטרי.ציון מבחן אמיר מחושב בדיוק כמו ציון אנגלית בפסיכומטרי בתוספת 100 נקודות ולכן הוא נע בין 150 ל-250.

אם קיבלתם ציון נמוך מ-200 יצטרך לגשת ל-3 קורסים באנגלית.
אם קיבלתם ציון בין 200 ל-219 יצטרך לגשת ל-2 קורסים באנגלית.
אם קיבלתם ציון בין 220 ל-233 יצטרך לגשת לקורס אחד באנגלית.
אם קיבלתם ציון 234 ומעלה תקבלו פטור מאנגלית כלומר, לא תצטרכו ללמוד אנגלית במהלך כל התואר. 
מבחן אמירם דומה במבנהו למבחן אמיר, אך בניגוד למבחן אמיר, מבחן אמירם נערך מול מחשב. הציון במבחן אמירם נע בין 50 ל-150 והחלוקה לרמות זהה לחלוקה לרמות בפסיכומטרי.

לסיכום אנחנו ממליצים לכם לרכוש את קורס אמיר של וואלה סקול שיעזור לכם ללמוד למבחן אמי"ר כמו שצריך עכשיו, כדי שבזמן הלימודים תוכלו לנוח בבית בזמן שהחברים שלכם חורשים למבחן הבא באנגלית.