מבחן מימד - שאלות ותשובות

למי מיועד קורס מבחן מימד ללימוד עצמי?

מבחן מימד הוא מבחן מיון למכינות הקדם-אקדמיות. כל מי שמתכוון להירשם למכינה כזו כדי להשלים או לשפר בגרויות חייב לגשת אליו. קורס הכנה למבחן מימד של וואלה! סקול מיועד לכל מי שנרשם למכינה קדם-אקדמית ועומד לעבור מבחן מימד. חשוב להתכונן אליו היטב, שכן הציון במבחן מימד משפיע על המיון שלכם למסלולי הלימודים השונים במכינה.

מה כולל קורס הכנה למבחן מימד של וואלה סקול?

נושאי הלימוד במבחן מימד שונים מהנושאים במבחן הפסיכומטרי או ב-3 יח"ל למתמטיקה, ולכן חשוב ללמוד רק את מה שצריך (כדי שלא תסתבכו סתם ותבזבזו זמן ומאמץ). קורס הכנה למבחן מימד של וואלה! סקול כולל את כל החומר הרלוונטי, ורק אותו, כך שאתם יכולים להיות בטוחים שאם תלמדו איתנו תגיעו למבחן מימד מוכנים ולא תופתעו משום דבר.

כחלק מהקורס הכנה של מבחן מימד יהיו זמינים עבורכם שעורי וידאו שבהם תמצאו שיטות וטכניקות פתרון שיעזרו לכם לפתור את שאלות המבחן במהירות. תוכלו לצפות בכל שיעור כמה פעמים שתרצו, עד שתרגישו בטוחים בחומר. תוכלו גם לדלג על מה שאתם כבר יודעים היטב. תיהנו מגמישות גם בקצב ההתקדמות, ותוכלו להחליט מתי ואיפה ללמוד. 

האם יש לכם ספרי תרגול של מבחן מימד?

ספרי ההכנה למבחן מימד שתקבלו בוואלה! סקול הם הספרים היחידים הקיימים כיום בשוק המכינים ספציפית אל מבחן מימד. הערכה של ספרי המימד כוללת ספר הסברים ותרגול (עם פתרונות מלאים), מילון כיס בעברית ובאנגלית ושלוש בחינות לדוגמא להתנסות עצמית.

הספרים מותאמים לשיטות ולהסברים בקורס של וואלה! סקול, שכן המדריכים שמעבירים את הקורס הם אלו שכתבו אותם.  עדיף כמובן לתרגל מספרים התואמים את השיטות שלמדתם.

אני לא זוכר כלום במתמטיקה - האם אני יכול להצליח במבחן מימד ?

הסירו דאגה מלבכם - הקורס של וואלה! סקול יוצא מנקודת ההנחה שאתם לא זוכרים כלום, וכל השיעורים מתחילים ממש מאפס, כאילו לא למדתם מתמטיקה מעולם. ההסברים בשיעורים פשוטים וברורים, ואם לא תבינו משהו תוכלו לעצור, להריץ לאחור, ולצפות בשיעור שוב ושוב, עד שתבינו הכל.

בנוסף, אם בכל זאת תתקשו בנושא מסוים או בשאלה כלשהי, תוכלו להיעזר במדריכים שלנו, המחכים לכם בפייסבוק 24/7 ויענו לכם על כל שאלה.

איך נרשמים למבחן מימד?

הדרך היחידה להרשם למבחן מימד היא דרך המכינה הקדם-אקדמית אליה נרשמתם ללימודים. לא ניתן להרשם למבחן מימד באופן עצמאי.

מה כולל מבחן מימד?

מבחן מימד כולל שאלות בשלושה תחומים: מתמטיקה, עברית ואנגלית.

במתמטיקה, נבדקת היכולת לפתור שאלות מתמטיות והיכולת לנתח נתונים ולהסיק מסקנות מתוך טבלאות ותרשימים. השאלות כוללות את הנושאים הבאים:
גאומטריה - ישרים וזוויות, משולשים, מרובעים, מעגלים וגופים תלת-מימדיים.
אלגברה - משוואות, חזקות ושורשים, סדרות מספרים ועוד.
בעיות - אחוזים, ממוצעים, תנועה, הספק, צרופים, הסתברות, בעיות חפיפה ובעיות שונות נוספות.
הסקה מטבלה/ מתרשים - טבלאות, מערכת צירים, גרף עמודות, גרף קווי, גרף קווי רציף ועוד.

בעברית, נבדקים הכישורים המילוליים הדרושים ללימודים אקדמיים: העושר הלשוני, היכולת לנתח קטעי קריאה ולהבין אותם, והיכולת לחשוב בבהירות ובשיטתיות. סוגי השאלות בתחום העברית הם: אוצר מילים, השלמת משפטים והבנת הנקרא.

באנגלית, נבדקת היכולת לקרוא משפטים וקטעי קריאה ולהבין את הכתוב בהם. שימו לב כי אין צורך לדעת דקדוק ותחביר כפי שלומדים לבגרות, והדבר היחיד שנדרש הוא "להבין" את מה שקוראים. השאלות באנגלית כוללות שני סוגים: השלמת משפטים והבנת הנקרא.

שיעורים לצפייה בחינם

חיבור וחיסור
חיבור וחיסור
ניהול זמן במבחן מימד
ניהול זמן במבחן מימד
כפל וחילוק
כפל וחילוק
מבוא והגדרות באלגברה
מבוא והגדרות באלגברה
מידע כללי על מבחן מימד
מידע כללי על מבחן מימד

ההכנה הטובה ביותר להצלחה במבחן מימ"ד

שיעורי וידאו
ספר הסברים
ותרגולים
מילון כיס בעברית
ובאנגלית
מדריכים צמודים
בפייסבוק
בחינות לדוגמא
טוען וידאו...
מבחן מימד

הציון במבחן מימד קובע לאיזה מסלול לימודים תשובצו, ובמכינות ייעודיות אתם חייבים לעבור ציון סף מסוים כדי להתקבל. הלימוד למימ"ד חשוב גם כדי שתגיעו מוכנים למכינה - יהיה לכם קל הרבה יותר קל בשיעורים אם כבר תדעו את הבסיס.

הקורס למבחן מימד בוואלה סקול ילמד אתכם את כל מה שאתם צריכים לדעת לבחינה, וההסברים בכל נושא מתחילים ממש מאפס, כדי שגם מי שממש לא זוכר כלום יוכל להבין הכל. צפו בשיעורים לדוגמא ותתחילו ללמוד.

גישה לכל התכנים בקורס למשך 6 חודשים בעלות של 349 ₪ בלבד

חדשות ועדכונים