המבחן הפסיכומטרי

מהו מבחן פסיכומטרי וכיצד הוא בנוי?

המבחן הפסיכומטרי בישראל הינו מבחן הבודק את יכולותיו הקוגניטיביות של מועמד ללימודים אקדמיים. בניגוד למבחני הבגרות, המבחן הפסיכומטרי הינו יחסי ולא אבסולוטי, ולכן כל נבחן מקבל ציון המחושב יחסית לכל שאר הנבחנים באותה הבחינה. הציון המקסימלי במבחן הוא 800, אך לרוב מקצועות הלימוד באוניברסיטאות הגדולות ציון פסיכומטרי של מעל 700 בהחלט מספיק כדי להתקבל. למקצועות מבוקשים במיוחד, כגון רפואה למשל, יש צורך בציון גבוה מכך כדי להתקבל ללימודים בפקולטה. המבחן הפסיכומטרי מבוצע בתאריכים קבועים בשנה, ויש להירשם אליו מראש באתר המרכז הארצי לבחינות והערכה האחראי על המבחן. מועדים לפסיכומטרי מתפרסמים זמן רב מראש, כך שתוכלו לתכנן מתי אתם רוצים להיבחן זמן מספיק מראש. המבחן אורך שעות רבות, והזמן מחולק לפי חלקי הבחינה השונים, הבודקים מיומנויות שונות בתחום המילולי, המתמטי והמרחבי. כמו כן, כולל המבחן פרק בחינה באנגלית לשם קביעת רמת הידע של המועמד בשפה. באמצעות השגת ציון גבוה בפרק זה ניתן לקבל פטור מאנגלית בזמן הלימודים האקדמיים - כלומר, לא תתבקשו ללמוד קורסים לשיפור האנגלית שלכם בנוסף לקורסים במקצוע שבחרתם ללמוד.

כיצד מתכוננים למבחן הפסיכומטרי?

קודם כל, בלי לחץ. אולי שמעתם סיפורי אימה אודות הבחינה אך כדאי שתדעו שרוב הנבחנים עוברים את המבחן בהצלחה מספקת כדי להתקבל לפקולטה שהם מעוניינים ללמוד בה, אם לא בפעם הראשונה אזי בפעם השנייה. מעצם ההיבחנות שוב הם מצליחים בממוצע להעלות את התוצאה שלהם ב-70 נקודות, רק בשל העובדה שהם כבר יותר מנוסים, וכנראה יותר רגועים. לכן אתם יכולים להיות בטוחים שגם אתם יכולים, ושזה אפשרי לעבור את הבחינה הפסיכומטרית ולהצליח תוך השקעת מאמץ סביר.

ומה כולל אותו מאמץ סביר? רוב הנבחנים מתכוננים באמצעות חזרה על חוקי מתמטיקה ואנגלית שאולי הספיקו לשכוח מאז התיכון, ולומדים אוצר מילים בעברית ובאנגלית. הם פותרים בחינות עבר הזמינות להורדה ברשת, ולפעמים נעזרים בספרים המיועדים לשם הכנה למבחן הפסיכומטרי. 
נבחנים מסויימים בוחרים להירשם לקורס הכנה לפסיכומטרי, שבדרך כלל עולה כסף רב ומצריך זמן והגעה למקום הלימוד. לכן קורסים מסוג זה למעשה אינם זמינים לכל. חיילים בבסיסים מרוחקים או אנשים העובדים שעות ארוכות מתקשים למשל להגיע לשיעורי הקורס. מחירי הקורס אינם שווים לכל נפש, מה שהופך את העניין לקורס "לעשירים בלבד". 

וואלה! סקול מציעה אף היא קורס פסיכומטרי, אך הוא מוצע במחיר סמלי בלבד וניתן לעשותו בצורה מקוונת. קורס אונליין הוא דבר גמיש ונפלא - ניתן ללמוד בכל מקום וזמן שנוח לכם, גם מהטלפון במיטה, וגם בתור לרופא. ניתן לחזור שוב ושוב כמה פעמים שרוצים על כל נושא, או לדלג על נושאים שאתם כבר בקיאים בהם. הכל נעשה בקצב שלכם. הקורסים תוכננו על ידי מיטב מורי הפסיכומטרי בארץ, מורים מנוסים בעלי הצלחות מוכחות בהכנה למבחן. השיעורים מועברים באופן ברור, תוך שימוש בהמחשות ודוגמאות. לקורס מצורפים גם בחינות פסיכומטרי לדוגמא שניתן להוריד ולתרגל באמצעותן.

בקורס תקבלו את כל הידע הדרוש להצלחה בבחינה - טיפים לפסיכומטרי, מיומנויות פתרון סוגים שונים של תרגילים ובעיות, ועוד. 

שיעורים לצפייה בחינם

הוכחה של משפט פיתגורס
הוכחה של משפט פיתגורס
מבוא
מבוא
ממוצע משוקלל
ממוצע משוקלל
טכניקות פתרון אנלוגיות
טכניקות פתרון אנלוגיות
ממוצע חשבוני / פשוט
ממוצע חשבוני / פשוט
פתרון אנלוגיות דרך התשובות
פתרון אנלוגיות דרך התשובות
מבוא לניסוח מחדש
מבוא לניסוח מחדש
חשיבה פסיכומטרית
חשיבה פסיכומטרית
טכניקות פתרון ניסוח מחדש
טכניקות פתרון ניסוח מחדש
מבוא לאנלוגיות
מבוא לאנלוגיות
קשרים נפוצים
קשרים נפוצים

אנחנו מבינים פסיכומטרי באמת, אחרי שתלמדו איתנו גם אתם תבינו

282
שיעורי וידאו
19
ספרי פסיכומטרי
9,660
שאלות וסימולציות
On line
מדריכים צמודים
בפייסבוק
60-120
יום, לוח זמנים יומי
טוען וידאו...
פסיכומטרי

רוצים לקבל יותר בפסיכומטרי? לא משנה אם אתם לומדים בקורס או שהחלטתם ללמוד לבד, השיעורים בוואלה סקול יעזרו לכם להקפיץ את הציון בעוד כמה עשרות נקודות, ובפסיכומטרי, כל נקודה חשובה.

קורס פסיכומטרי מלא עם שיטות בלעדיות שאין באף מקום אחר, הסברים הרבה יותר מפורטים ממה שקיים בקורס רגיל והמחשות ויזואליות שיעזרו לכם להבין גם את הדברים הכי מסובכים. צפו בשיעורי הדוגמא החינמיים ותבינו בדיוק למה אנחנו מתכוונים.

גישה לכל תכני הקורס

חדשות ועדכונים