איך לנצל את הזמן הפנוי בחופש הגדול?

כולם מחכים לחופש הגדול, בין אם זה כדי לבלות עם חברים או לקום מתי שרוצים, אבל בינינו תמיד נשאר זמן פנוי שלא מנוצל כראוי, אז מה כדאי לעשות במהלכו ואיך לא תבזבזו זמן בחוסר מעש?

מאת: רחל ויינר

כל תלמיד מעביר את שנת הלימודים כשהוא רק מצפה ומייחל לרגע בו יגיע החופש הגדול, לא יהיו עוד לימודים ושיעורי בית והחגיגות יתחילו ובגדול. החופש עוד רגע כאן וזה מוביל אותנו לשאלה החשובה: מה עושים עם כל הזמן הפנוי שנוצר? איך נצליח לנצל אותו בצורה הטובה ביותר חוץ מהזמן שמוקדש לבילויים ופנאי? וואלה! סקול כאן כדי לעשות לכם סדר ולעזור לכם במשימה.

אין ספק שחלק גדול מהזמן צריך להיות מוקדש לבילויים כדי להשתחרר, לנוח ולצבור כוחות לשנה הבאה, אבל זה גם הזמן להיות רציניים ולנצל את התקופה של החופש כדי לחזור ולשנן את החומר משנה שעברה ולהתחיל ללמוד את החומר לקראת שנת הלימודים הבאה. הנתונים מראים באופן ברור שתלמידים אשר למדו ותירגלו במהלך החופש, הישיגיהם היו גבוהים באופן ניכר מהממוצע.  

לנצל את הזמן לחזור על החומר ולהתכונן לשנה הבאה (צילום: shutterstock)
לנצל את הזמן לחזור על החומר ולהתכונן לשנה הבאה (צילום: shutterstock)
 
מי אמר אני ולא קיבל? התקופה בה כולם מרוויחים

החופש הגדול הוא זמן מצוין כדי לקחת אתנחתא מכל האקשן, השיעורים הרציפים והעומס שיש בזמן בית ספר כדי לחזור על החומר של השנה שחלפה ובנוסף להכין את עצמנו כמו שצריך לקראת השנה הבאה. התקופה שעליה אנחנו מדברים יכולה להיות יעילה מאוד לכל סוגי התלמידים: קודם כל, לתלמידים החזקים בכיתה שמעוניינים לשמור על הרמה הגבוהה, שואפים להקדים את כולם ורוצים להתכונן לקראת שנת הלימודים הבאה.

מעבר לזה, גם התלמידים הפחות חזקים יוכלו ליהנות מהיתרון של התקופה הרגועה שעומדת לפניהם. תלמידים אלו, שקיים אצלם צורך לרענן את החומר שנלמד בשנה החולפת, לעבור עליו פעם נוספת ולחזק תחומים ספציפיים, יימצאו בשיעורים שבאתר תחליף מסודר וידידותי במקום המסגרת האינטנסיבית של כיתה ומורה.

אז איך עושים את זה?

וואלה! סקול מספקת שיעורי וידיאו במגוון תחומים המותאמים לגילאים שונים והופכת את חוויית הלמידה לנגישה, פשוטה, מובנת ואפילו מהנה. השיעורים באתר מותאמים לתכנית הלימודים במשרד החינוך והינם בעלות שווה לכל כיס - החל מ-29 ש"ח לחודש (ישנם שיעורים לדוגמא מהם ניתן להתרשם). אנחנו מציעים לכם לתחום את הלמידה בזמן - בכל יום לקחת בין רבע שעה לחצי שעה ולהקדיש את הזמן הזה לצפייה בשיעורים ושינון החומר. כך תצליחו גם ליהנות מהחופש, גם לנצל את הזמן מכל הכיוונים וגם לשפר את הביצועים שלכם בכיתה בשנה הבאה.

חשוב להזכיר גם כי מעבר לשיעורים וההסברים המעמיקים, בחלק רחב מהקורסים באתר אפשר למצוא גם דפי עזר וקבצי תרגול להורדה. בנוסף, יש אופציה לעבור בין חומרים של כיתות שונות - למשל, במקרה בו רכשתם קורס של חשבון לכיתה ג', תהיה אפשרות לעבור גם לקורס של חשבון לכיתה ד' וכך להצליח גם להתכונן לשנת הלימודים הבאה. בזכות השיעורים המאורגנים שבאתר כל אחד יכול להתקדם בקצב שלו וללמוד בכל זמן ובכל מקום, שכן כל השיעורים נגישים גם במכשירים הניידים.

מבחר שיעורים הכוללים המחשות והסברים מחכים רק לכם
מבחר שיעורים הכוללים המחשות והסברים מחכים רק לכם