עברית לכיתה א'

הכנה לכיתה א' בעברית - לימוד קריאה וכתיבה

הכנה לכיתה א' הפכה לעניין מקובל ונפוץ בעשור האחרון. הורים רבים מבינים שכדי לסייע לילדיהם לעבור את הכניסה לבית הספר באופן חלק יותר וכדי לתת להם יתרון, כדאי שילדיהם ירכשו מיומנויות קריאה וכתיבה מגיל צעיר, לפני כניסתם לבית הספר.
אם אתם קוראים את הפסקה הזאת, כנראה שגם אתם לא רוצים שהילד שלכם ישאר מאחור, ומעוניינים לאפשר לו להתקדם ולתרגל את מיומנויות הקריאה והכתיבה שלו כדי שתהיה לו חווייה טובה של הצלחה בבית הספר. 

מוכנות לכיתה א' מורכבת ממגוון מיומנויות שונות. ניתן ללמוד ולתרגל מיומנויות אלו באמצעות חוברות עבודה לכיתה א', דפי עבודה ותרגול, משחקים ,סרטונים, ועוד. הורים רבים אוספים מידע ורעיונות לפעילויות  מרשת האינטרנט, ועל ידי כך מעשירים את הידע ומחזקים את המיומנויות של הילדים.

בוואלה! סקול תוכלו למצוא את כל הדרוש להכנה לכיתה א' במקום אחד. כל התכנים בדוקים ע"י משרד החינוך, ונוצרו על ידי מיטב המורים המנוסים והמומחים בהוראה לגיל הרך. הלמידה בוואלה! סקול נעשית באמצעות סרטוני לימוד קריאה חביבים וברורים, מצגות, וכן דפי עבודה ותרגילים להדפסה.

שלום כיתה א' - מה צפוי לתלמידי כיתה א' במקצוע העברית?

מה לומדים בכיתה א'? ואיך? 

בשלב הראשון, הילדים ילמדו להכיר ולזהות את האותיות בעברית ואת סימני הניקוד. הם ילמדו את הצלילים שלהן, ובהדרגה גם כיצד לחבר אותם למילים. עם הזמן, יעברו לזיהוי וחיבור של מילים בודדות, ויבנו אוצר מילים בסיסי. המילים יורכבו בתוך משפטים פשוטים, מבני משפט בסיסיים ונפוצים שהילדים מכירים מעולמם היומיומי. בהמשך יתחילו הילדים לפתח את הבנת הנקרא שלהם, וינסו לפענח ולפצח תרגילי הבנת הנקרא לכיתה א'.

ניתן להבין מכל זאת כי רכישת מיומנות כה חשובה ומורכבת אינה קלה, ומדובר בתהליך ארוך טווח שנמשך לאורך שנים, בהן המיומנויות הולכות ונעשות מוטמעות, אוטומטיות ומהירות יותר, עד למצב שבו התלמיד מסוגל לקרוא ולהבין את מה שקרא באופן שוטף, כמעט מיידי.  

לילדים סבלנות קצרה משל מבוגרים, במיוחד בגילאים הללו. מה שעשוי להיראות לנו כזמן סביר להשקיע בלמידה עלול להיראות לילדים כנצח. המחשב, הטלוויזיה, החברים והחוץ קוראים להם להפנות אליהם את תשומת לבם כל הזמן. כמובן שהם מעדיפים לשבת מול הטלוויזיה או לשחק מאשר למלא דפי עבודה.אך כניעה מוחלטת להעדפות הילדים עלולה ליצור פער גדול במיומנויות הקריאה והכתיבה שלהם יחסית לתלמידים אחרים כתוצאה מחוסר תרגול, התורם להפנמה טובה של הלמידה.

אל תוותרו, יש מוצא! ניתן לאפשר לילדים ללמוד באמצעות המחשב או הטלוויזיה, כל עוד אתם בודקים מי כתב את התכנים, האם הם ראויים ומותאמים לגיל, וכי הם מאושרים ע"י משרד החינוך. 

עברית לכיתה א' – להורים שחשוב להם לקדם את ילדיהם

בוואלה! סקול לקחנו את הזמן, ובעזרת אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום עשינו סדר בדברים, ריכזנו את כל נושאי הלימוד מתוכנית הלימודים במקצוע עברית לכיתה א', כגון: לימוד אותיות, זיהוי צלילים, וכד'.
יצרנו סרטוני לימוד בעזרת מורים בעלי ניסיון של שנים, בהתאם לדרישות משרד החינוך. כל השיעורים מלווים בדפי עבודה להורדה והדפסה, אותם יוכל התלמיד לפתור תוך כדי צפייה בסרטון הסבר.

הכנה לכיתה א' מעולם לא הייתה פשוטה כל כך. אתם מוזמנים להתרשם מן הסרטונים לדוגמא באתר שלנו. הילדים לומדים ונהנים, יכולים לחזור או לדלג על נושאים, ללמוד בקצב שלהם, מכל מקום ובכל זמן שנוח להם. הלמידה הופכת לעניין כיפי ונתפסת כחיובית, בונה חוויות הצלחה התורמות לחיזוק הדימוי העצמי של הילד ומעניקה לכם שקט נפשי שילדכם יגיע להישגים הנדרשים ומעבר לכך. 

בין אם ילדכם עולה לכיתה א' או כבר תלמיד כיתה א', סייעו לו להצליח ולצלוח את המעבר לבית הספר בשלום על ידי הכנה טובה ומקיפה ממקור שניתן לסמוך על איכותו ורמתו.  

שיעורים לצפייה בחינם

הכרת האות א צליל פותח א
הכרת האות א צליל פותח א
כתיבת האות ה
כתיבת האות ה
זיהוי תמונה שמתחילה ב-ב
זיהוי תמונה שמתחילה ב-ב
כתיבת האות ן
כתיבת האות ן
זיהוי האות ו
זיהוי האות ו
הכרת האות ז צליל פותח ז
הכרת האות ז צליל פותח ז
רצף האותיות א-ת
רצף האותיות א-ת
טוען וידאו...
קנה קורס של וואלה סקול
עברית לכיתה א'

חלק גדול מהילדים מתחילים לזהות את האותיות כבר בגן, אולם רק בכיתה א' הם ילמדו לקרוא ולכתוב בצורה מסודרת. זה הזמן להקנות לילדכם הרגלי למידה נכונים. הדרך הנכונה לעשות את זה, היא לגרום למקצוע העברית להראות פשוט וקל.

בוואלה סקול תמצאו שיעורי לימוד ודפי עבודה לתרגול שנכתבו על ידי מיטב המורים, על מנת שילדכם יוכל להבין את החומר בפשטות, בקצב המתאים לו ובלי בעיה. אתם מוזמנים להתרשם מסרטוני הלימוד החינמיים, ולעזור לילדכם להתחיל לקרוא ולכתוב בקלות.

גישה לכל התכנים בקורס בעלות של החל מ- 29 ₪ לחודש בלבד