חשבון לכיתה ג'

תרגילים בחשבון לכיתה ג' – מה שכל הורה חייב לדעת

בכיתה ג' מתרחש מעבר מתרגילי חשבון ברמה הבסיסית ביותר שנלמדו בעבר לתרגילים המצריכים חשיבה והבנת סדר פעולות בחשבון. כמו כן, התלמידים נתקלים לראשונה במהלך כיתה ג' במבחן במתכונת של מבחנים לגדולים. אתם ההורים עלולים לשמוע לראשונה משפטים כגון "קשה לי" ו"אני לא אוהב חשבון". ילדים שונים לומדים באופנים שונים, ויתכן שהאופן שבו ילדכם לומד אינו מקבל מענה מספק בכיתה שבה לומדים ילדים רבים נוספים. יתכן שבאמצעות הסבר יעיל יותר או המחשה טובה בדרך שונה ממה שנעשה בכיתה יוכל גם ילדכם לעלות על דרך המלך, להבין את החומר לעומקו ולטוס קדימה. בוואלה! סקול תמצאו סרטוני לימוד לכיתה ג' בליווי דפי עבודה להדפסה. אלו נכתבו ע"י טובי המורים למתמטיקה בארץ, בדגש על הכנה למבחנים בחשבון והנדסה. כלי עוצמתי זה יוכל לסייע לכם ללמד את הילדים חשבון מבלי לבזבז את זמנכם ומבלי להנחות אותם בצורה לא יעילה.

למה קשה לילדכם בשיעורי החשבון?

כיתה ג' בעלת חשיבות מכרעת בהבנת מספרים בפרט ומקצוע חשבון בכלל. בפעם הראשונה יוצגו בפני התלמידים מספרים שליליים, וכן דוגמאות למספרים שליליים מחיי היום יום. תהיה התמקדות נוספת ועליית מדרגה ברמת פעולות הכפל והחילוק, וכן דגש על סדר הפעולות המתמטיות. בנושא המדידות יילמדו מעברים בין יחידות מידה של אורכים ומשקלים. בנושא הנדסה תעשה היכרות עם זוויות וזיהוי זוויות, וכן עיסוק בצורות הנדסיות מורכבות יותר, הרכבתן על ידי משולשים, ועוד. רוב תלמידי כיתה ג' יתקלו בפעם הראשונה במבחן בחשבון אותו יצטרכו לפתור לגמרי לבד.

כיצד אתם (ואנחנו) יכולים לעזור לילדכם?

בוואלה! סקול תמצאו סרטוני ווידאו לכל נושא בתוכנית הלימוד במתמטיקה של משרד החינוך, עם הדמיות והמחשות, ובליווי דפי תרגול. כלי עוצמתי זה מאפשר לתלמיד להבין את הנושא בקצב שלו, לרוץ אחורה וקדימה ולהישאר סקרן. נסו את הסרטונים לדוגמא באתר. אז עוד לפני שילדכם יסיים את המשפט: "אני לא אוהב חש...", הירשמו לשיעורי חשבון לכיתה ג' המועברים על ידי טובי המורים בארץ. 

שיעורים לצפייה בחינם

השוואה
השוואה
סדרות עולות ויורדות
סדרות עולות ויורדות
המספרים הטבעיים בתחום הרבבה: הכרת המספרים
המספרים הטבעיים בתחום הרבבה: הכרת המספרים
ערך הספרה נקבע על פי מיקומה
ערך הספרה נקבע על פי מיקומה
תיאור המספרים באופנים שונים
תיאור המספרים באופנים שונים
טוען וידאו...
חשבון לכיתה ג'

בכיתה ג' עוברים הילדים מלימוד חשבון פשוט לתרגילים המצריכים חשיבה והבנת סדר פעולות בחשבון. התלמידים לומדים להכיר זוויות וצורות הנדסיות, ורמת התרגילים עולה.

בין אם אתם רוצים לעזור לילדכם בהכנת שיעורי הבית ובין אם הוא יכול ללמוד מול המחשב לבד, הירשמו לאתר וואלה סקול ותוכלו ליהנות ממגוון שיעורים המלווים בדפי עבודה, המותאמים לתכנית הלימודים של משרד החינוך. אתם מוזמנים להתרשם מהשעורים החינמיים המוצעים באתר ולהבין כיצד הם יעזרו לילדכם, ולכם.

גישה לכל התכנים בקורס בעלות של החל מ- 29 ₪ לחודש בלבד