חשבון לכיתה ג'

תרגילים בחשבון לכיתה ג' – מה שכל הורה חייב לדעת

בכיתה ג' יתבצע מעבר בין תרגילי חשבון ברמה בסיסית ביותר שנלמדו בעבר, לבין תרגילים המצריכים חשיבה והבנת סדר פעולות בחשבון וכן יתקלו התלמידים בפעם הראשונה במבחן במתכונת של מבחנים לגדולים. אתם ההורים עלולים לשמוע לראשונה משפטים כגון "קשה לי" ו"אני לא אוהב חשבון". רוב האנשים מעדיפים "להפיל" את האשמה על בעיות קשב וריכוז ולא שואלים עצמם את השאלות הבאות: "האם הילד היה יכול לקבל הסבר יעיל יותר?" "האם המחישו לילד מה באמת קורה בתרגיל או רק נתנו לו לפתור אותו?" בוואלה! סקול סרטוני לימוד לכיתה ג' בליווי דפי עבודה להדפסה, שנכתבו ע"י טובי המורים למתמטיקה בארץ, ובדגש על הכנה למבחנים בחשבון והנדסה. כלי עוצמתי זה יוכל לסייע לכם ללמד את הילדים חשבון מבלי לבזבז את זמנכם ומבלי להנחות אותם בצורה לא יעילה.

למה קשה לילדכם בשיעורי החשבון?

כיתה ג' בעלת חשיבות מכרעת בהבנת מספרים בפרט ומקצוע חשבון ככלל. בפעם הראשונה יוצגו בפני התלמידים מספרים שליליים וכן דוגמאות למספרים שליליים מחיי היום יום. תהיינה התמקדות נוספת ועליית מדרגה ברמת פעולות הכפל והחילוק, וכן סדר הפעולות המתמטיות. בנושא המדידות ילמדו מעברים בין יחידות מידה של אורכים ומשקלים. בנושא הנדסה תהיה היכרות עם זוויות וזיהוי זוויות, וכן התעסקות עם צורות הנדסיות מורכבות יותר והרכבתן על ידי משולשים ועוד. רוב תלמידי כיתה ג יתקלו בפעם הראשונה במבחן בחשבון אותו יצטרכו לפתור לבד.

כיצד אתם (ואנחנו) יכולים לעזור לילדכם?

בוואלה! סקול, סרטוני ווידאו לכל נושא בהתאם לתוכנית הלימוד על מערכת החינוך, עם הדמיות והמחשות ובליווי דפי תרגול. כלי עוצמתי זה מאפשר לתלמיד להבין את הנושא, בקצב שלו, לרוץ אחורה וקדימה ולהישאר סקרן. נסו את הסרטונים לדוגמא באתר. אז עוד לפני שילדכם יסיים את המשפט :" אני לא אוהב חש...", הירשמו לשיעורי חשבון לכיתה ג' המועברים על ידי טובי המורים בארץ. 

שיעורים לצפייה בחינם

המספרים הטבעיים בתחום הרבבה: הכרת המספרים
המספרים הטבעיים בתחום הרבבה: הכרת המספרים
ערך הספרה נקבע על פי מיקומה
ערך הספרה נקבע על פי מיקומה
השוואה
השוואה
סדרות עולות ויורדות
סדרות עולות ויורדות
תיאור המספרים באופנים שונים
תיאור המספרים באופנים שונים
טוען וידאו...
חשבון לכיתה ג'

בכיתה ג' עוברים הילדים מלימוד חשבון פשוט לתרגילים המצריכים חשיבה והבנת סדר פעולות בחשבון. התלמידים לומדים להכיר זוויות וצורות הנדסיות, ורמת התרגילים עולה.

בין אם אתם רוצים לעזור לילדכם בהכנת שיעורי הבית ובין אם הוא יכול ללמוד מול המחשב לבד, הירשמו לאתר וואלה סקול ותוכלו ליהנות ממגוון שיעורים המלווים בדפי עבודה, המותאמים לתכנית הלימודים של משרד החינוך. אתם מוזמנים להתרשם מהשעורים החינמיים המוצעים באתר ולהבין כיצד הם יעזרו לילדכם, ולכם.

גישה לכל התכנים בקורס בעלות של החל מ- 29 ₪ לחודש בלבד