אברום רותם: "השימוש בטכנולוגיה יגדל"

מגמת הלמידה המתוקשבת הולכת וגוברת עם השנים. כך גם מאמין היועץ האקדמי לתכנית התקשוב הלאומית, ד"ר אברום רותם שטוען כי "המרחב המקוון הפך לחלק בלתי נפרד מהסביבה של כל תלמיד"

מאת: וואלה! סקול

במסגרת כנס לתקשוב בחינוך EduTech, שנערך השנה בתל אביב בסימן חדשנות בלמידה, הגיעו עשרות אנשי חינוך ומורים על מנת להמשיך ולקדם את נושא ההוראה המתוקשבת. בין המשתתפים בכנס הגיע היועץ האקדמי לתכנית התקשוב הלאומית, ד"ר אברום רותם, שהסביר מדוע תפקיד המורה עדיין רלוונטי בשילוב קדמת הטכנולוגיה במערכת החינוך. 

 

(כתבת: גל יונגר, צילום: ערן פז, עריכה: קשת סידי) 

המרחב המקוון הפך לחלק בלתי נפרד

רותם מסביר כי "היום המרחב המקוון הפך לחלק בלתי נפרד מהמרחב של כל תלמיד וגם של אנשים מבוגרים. אנחנו אנחנו צריכים להשכיל לדעת איך להכניס את זה. היתרון בדבר הזה הוא שיש לתלמיד שליטה מלאה, אם הקשרים שלו יצטמצמו או יתרחבו".

להערכתו, הלמידה המתוקשבת בבתי הספר רק תלך ותיגדל "השימוש בטכנולוגיה כמובן יהיה הרבה יותר גדול. חלק של הלמידה עובר מתוך בית הספר גם לשעות מחוץ לבית הספר". 

לשאלת רלוונטיות המורים במערכת החינוך, מחדד רותם כי "המורים יישארו בבית הספר, הם חייבים להישאר, אבל בהחלט הרבה מהלמידה תעשה במרחב המקוון. אם לא ידאגו לאיכות הלמידה ולאיכות המקצועית של המורים, אנחנו נשאר איפה שאנחנו היום לצערי". 

על אתר וואלה סקול כבר שמעתם? הכירו את אתר הלימודים החדש מבית פורטל התוכן וואלה! אתר התוכן המוביל בישראל. באמצעות חוויות לימוד נגישה ומובנת, תוכלו ללמוד מגוון מקצועות בתחומים שונים שמתאימים לכיתות א' ועד י"ב. החל מקורסים במתמטיקה, לשון, אנגלית, סטטיסטיקה, קורסי פסיכומטרי, עריכת וידאו ועוד, תוכלו להפוך את הלמידה לנוחה יותר, איכותית והכי חשוב - ללמוד בקצב האישי שלכם.