איך מתמודדים עם הזמן הפנוי בחופש הגדול?

כל התלמידים מחכים לחופש הגדול בציפייה אבל כשהוא מגיע נשאלת השאלה: איך מתמודדים עם הזמן הפנוי? מעבר לבילויים וכיף, זה גם הזמן לעשות את כל מה שלא הספקנו בשנת הלימודים ולהכין את עצמנו לקראת השנה הבאה

מאת: רחל ויינר

כל תלמיד מחכה במשך כל שנת הלימודים לרגע בו יגיע החופש הגדול, יסתיימו הלימודים ויתחילו החגיגות. עכשיו החופש כבר כאן, וגם השאלה - אז מה עושים עם כל הזמן הפנוי, ואיך מנצלים אותו בצורה הטובה ביותר?


אין ספק שחלק גדול מהזמן צריך להיות מוקדש לבילויים כדי לצבור כוחות לשנה הבאה. חשוב להתאוורר ולכייף, לנקות את הראש ולמלא את המצברים. אבל כדאי גם לנצל את החופש כדי להכין את עצמכם לשנה הבאה, כדי שיהיה לכם קל יותר להצליח בהמשך. וגם את זה אפשר לעשות בלי לצאת מהפיג'מה ואפילו מהמיטה, כי את החומר הלימודי לקראת שנת הלימודים הבאה תוכלו ללמוד אונליין, מהבית, מתי שבא לכם, באמצעות הסרטונים של וואלה! סקול.

לנצל את הזמן לחזור על החומר ולהתכונן לשנה הבאה (צילום: shutterstock)
לנצל את הזמן לחזור על החומר ולהתכונן לשנה הבאה (צילום: shutterstock)
 

יתרונות הלימוד בזמן החופש הגדול

החופש הגדול הוא זמן נהדר כדי לקחת פסק זמן מהשיעורים הרציפים והעומס שיש במשך שנת הלימודים. אך זהו גם זמן נהדר לחזור על החומר של השנה שחלפה ולהתכונן לקראת השנה הבאה. זה עוזר לכל סוגי התלמידים: לתלמידים החזקים בכיתה, המעוניינים להקדים ולהתכונן לקראת שנת הלימודים הבאה, וגם לתלמידים המתקשים יותר, שצריכים רענון של החומר שנלמד בשנה החולפת לפני שהם חוזרים ללימודים חדשים. בקיצור, כל התלמידים יכולים למצוא בשיעורים שבאתר וואלה! סקול תחליף מסודר, נוח וידידותי הרבה יותר ללמידה מבית הספר והכיתה הרגילים.

אז איך עושים את זה?

וואלה! סקול מספקת שיעורי וידיאו אונליין במגוון תחומים. השיעורים מותאמים לגילאים שונים, והופכים את חוויית הלמידה לנגישה, פשוטה ומובנת. הם נבנו וניתנים על ידי מיטב המורים בישראל, מורים מנוסים שנבחרו משום שהם יודעים להעביר את החומר בצורה ברורה וקלה להבנה. השיעורים באתר מותאמים לתכנית הלימודים במשרד החינוך ועולים מעט מאד יחסית לשיעורים פרטיים - החל מ-29 ש"ח לחודש (תוכלו לנסות את השיעורים לדוגמא ולהתרשם מאופן הלמידה).

אנחנו מציעים לתחום את הלמידה בזמן - בכל יום להקדיש בין רבע לחצי שעה לצפייה בשיעורים ושינון החומר. לא נורא, נכון? מחקרים מצאו כי למידה של זמן קצר בכל יום יעילה הרבה יותר ונזכרת יותר מאשר למידת חומר רב ממש לפני שצריך לדעת אותו, למשל - לפני החזרה ללימודים. תוכלו ללמוד באיזו שעה שתרצו, במקום שהכי נוח לכם, ללא הפרעות של תלמידים אחרים בכיתה וללא רעש.

מעבר לשיעורים וההסברים המעמיקים, ברוב הקורסים באתר ניתן למצוא גם דפי עזר וקבצי תרגול להורדה. תוכלו גם לעבור בין חומרים של כיתות שונות – למשל, אם רכשתם קורס של חשבון לכיתה ג', תוכלו לעבור גם לקורס של חשבון לכיתה ד', וכך להתכונן לשנת הלימודים הבאה. בזכות השיעורים המאורגנים שבאתר, כל אחד יכול להתקדם בקצב שלו וללמוד בכל זמן ובכל מקום, שכן כל השיעורים נגישים גם במכשירים הניידים.

מיכאל המלך
מבחר שיעורים כולל המחשות והסברים