איך מתמודדים עם הזמן הפנוי בחופש הגדול?

כל התלמידים מחכים לחופש הגדול בציפייה אבל כשהוא מגיע נשאלת השאלה: איך מתמודדים עם הזמן הפנוי? מעבר לבילויים וכיף, זה גם הזמן לעשות את כל מה שלא הספקנו בשנת הלימודים ולהכין את עצמנו לקראת השנה הבאה

מאת: רחל ויינר

כל תלמיד מעביר את שנת הלימודים בציפייה לרגע בו יגיע החופש הגדול, יסתיימו הלימודים ויתחילו החגיגות. החופש כבר כאן וגם השאלה: מה עושים עם כל הזמן הפנוי שנוצר ואיך מנצלים אותו בצורה הטובה ביותר? 


אין ספק שחלק גדול מהזמן צריך להיות מוקדש לבילויים כדי לצבור כוחות לשנה הבאה, אבל זהו גם הזמן להיות רציניים ולנצל את התקופה של החופש כדי לחזור ולשנן את החומר הלימודי לקראת שנת הלימודים הבאה. וואלה! סקול כאן כדי לעזור לכם במשימה.

לנצל את הזמן לחזור על החומר ולהתכונן לשנה הבאה (צילום: shutterstock)
לנצל את הזמן לחזור על החומר ולהתכונן לשנה הבאה (צילום: shutterstock)
 

יתרונות הלימוד בזמן החופש הגדול

החופש הגדול הוא זמן נהדר כדי לקחת אתנחתא מהשיעורים הרציפים והעומס שיש בזמן בית ספר כדי לחזור על החומר של השנה שחלפה ובנוסף להתכונן לקראת השנה הבאה. תקופה זו יכולה להיות יעילה לכל סוגי התלמידים: ראשית, לתלמידים החזקים בכיתה המעוניינים להקדים ולהתכונן לקראת שנת הלימודים הבאה. מעבר לכך, התלמידים הפחות חזקים, שקיים אצלם צורך לרענן את החומר שנלמד בשנה החולפת ולעבור עליו פעם נוספת, יימצאו בשיעורים שבאתר תחליף מסודר וידידותי למסגרת של כיתה ומורה.

אז איך עושים את זה?

וואלה! סקול מספקת שיעורי וידיאו במגוון תחומים המותאמים לגילאים שונים והופכת את חוויית הלמידה לנגישה,פשוטה ומובנת. השיעורים באתר מותאמים לתכנית הלימודים במשרד החינוך והינם בעלות שווה לכל כיס- החל מ-29 ש"ח לחודש (ישנם שיעורים לדוגמא מהם ניתן להתרשם). אנחנו מציעים לתחום את הלמידה בזמן - בכל יום לקחת בין רבע שעה לחצי שעה ולהקדיש את הזמן הזה לצפייה בשיעורים ושינון החומר. 

כמו כן, מעבר לשיעורים וההסברים המעמיקים, בחלק רחב מהקורסים באתר ניתן למצוא גם דפי עזר וקבצי תרגול להורדה. בנוסף, ישנה אופציה לעבור בין חומרים של כיתות שונות – למשל, במידה ונרכש קורס של חשבון לכיתה ג', תהיה אפשרות לעבור גם לקורס של חשבון לכיתה ד' וכך להצליח גם להתכונן לשנת הלימודים הבאה. בזכות השיעורים המאורגנים שבאתר כל אחד יכול להתקדם בקצב שלו וללמוד בכל זמן ובכל מקום, שכן כל השיעורים נגישים גם במכשירים הניידים.

מיכאל המלך
מבחר שיעורים כולל המחשות והסברים