חטיבת הביניים - עליית מדרגה

ברוכים הבאים לחטיבת הביניים!

ברכותינו, ילדיכם עברו שלב חשוב בחייהם, סיימו את בית הספר היסודי ועלו ללימודים בכיתות הביניים - ז-ט - בחטיבת הביניים או בבית ספר שש-שנתי. כעת הם נמצאים בשלב חדש ותובעני במיוחד, שלב חשוב ומרכזי בהתפתחותם. ילדיכם מבינים כי הם אינם נחשבים עוד לילדים "קטנים". הם נתקלים בחוקים חדשים, ולעיתים קרובות בנוקשות גדולה יותר באשר לאכיפתם. נדרשות מהם כעת יכולות רגשיות בוגרות יותר כגון יכולת דחיית סיפוקים והעלאת סף התסכול שלהם. ידוע כי תלמידים רבים בתחילת תקופה זאת נתקלים לראשונה בירידה בציוניהם ולפעמים אף בכשלונות. זה מצריך מהם לפתח יכולת להתמודד עם אכזבות וכשלון וחיזוק היכולת הפנימית לגייס מוטיבציה ולהמשיך בדרך גם לאור הקשיים. ישנם גם שינויים חברתיים רבים במעבר לחטיבה, ולרוב גם ההורמונים של גיל ההתבגרות מתחילים להיכנס לפעולה. חומר הלימוד ברמה גבוהה יותר מאשר ביסודי, ומצריך חשיבה מופשטת והבנה עמוקה יותר. כבר אין זה מספיק לזכור מה שנאמר בכיתה או לקרוא שתי דקות את החומר כדי לעבור מבחנים. צריך לפתח מיומנויות למידה מורכבות יותר, ולחזק את המשמעת העצמית. וקשה לשמור על משמעת עצמית וללמוד למבחן שעות ארוכות כאשר החברים והכיף קוראים לתלמידים מהמחשב או מבחוץ. 

אין זה פלא שאתם, ההורים, נתקלים פתאם בהתנהגויות או תגובות שונות אצל ילדיכם. קשה להם, הם מתמודדים עם המון דברים ביחד, ומוטלת עלינו ההורים החובה להבינם ולהכילם. דעו שאתם יכולים לעזור לילדיכם לעבור את התקופה הזאת בשלום, לימודית ורגשית.

תוכניות הלימודים במקצועות השונים בכניסה לכיתות חטיבת ביניים מיועדות ליישר קו בין התלמידים המגיעים מבתי ספר יסודיים שונים בהם למדו בצורה שונה והספיקו יותר או פחות. לכן תרגישו בתחילה שהתלמידים חוזרים על חומר לימוד שכבר למדו ביסודי. אך מהר מאד תוכניות הלימוד מתחילות לרוץ קדימה, במטרה להעניק בסיס ידע וכלים לקראת החטיבה העליונה (התיכון), ולקראת הלימודים אקדמיים בעתיד. לילדים המצליחים להבין ולהפנים את החומר הנלמד בחטיבת הביניים יהיה קל יותר בעתיד מבחינה לימודית, וסיכוייהם להשיג ציונים גבוהים בבחינות הבגרות ולהתקבל בשל כך למקצועות מבוקשים יותר במוסדות האקדמיים עולים באופן ברור.

כיצד תוכלו לעזור לילדיכם?

לא, אין כל הכרח להוציא הון תועפות על שיעורים פרטיים וקורסים יקרים עבור ילדיכם. היום ניתן ללמוד בקלות ובעלות מינימלית באינטרנט. 

אתר וואלה! סקול בא לתת מענה לעלות הגבוהה של השיעורים הפרטיים בישראל, ולהעניק לכל תלמיד בישראל את האפשרות ללמוד, להבין את החומר הנלמד ולהצליח. כל זאת, בצורה קלה ופשוטה, מבלי להוציא אלפי שקלים על מורים פרטיים. 

איך אנחנו עושים זאת? באמצעות שיעורים המועברים בסרטונים ברורים וקלים להבנה, במקצועות לשון, אנגלית ומתמטיקה, המקצועות העיקריים שבדרך כלל תלמידים מתקשים בהם. הסרטונים הוכנו על ידי מורים מהטובים והמנוסים בארץ. המורים שנבחרו בקפידה בקיאים בהוראת תוכניות הלימוד במקצועות השונים לכיתות אלו. הם מעבירים את החומר באופן סבלני, מעניין ומובן. 

התלמידים יכולים לצפות בסרטונים בכל זמן שנוח להם, כמה פעמים שיצטרכו. כלומר, הם יכולים ללמוד בקצב שלהם, ללא תלות בתלמידים אחרים בכיתה, בשקט, במקום רגוע ונעים להם, ללא הסחות דעת מפריעות. לשם תרגול, הם יכולים להוריד ולהדפיס מהאתר את דפי התרגול והעבודה המיועדים לכל נושא נלמד, ואף להתכונן למבחנים בעזרת מבחנים לדוגמא הנמצאים באתר.

תכנית הלימודים של וואלה סקול

תכנית הלימודים של וואלה! סקול תואמת במדוייק לתכנית הלימודים של משרד החינוך בכל מקצוע. לכן כל נושא הנלמד בכיתה ניתן ללמידה גם באמצעות סרטונים תואמים אצלנו. אם לא הבנתם נושא שהוסבר בכיתה, אם פספסתם שיעור, או אם אתם סתם מרגישים צורך בחיזוק, תרגול וחזרה נוספת על החומר - בחרו את הסרטון הרלוונטי וצפו בו כמה פעמים שתצטרכו. 

כאן תוכלו ללמוד בקצב שמתאים רק לכם, לחזור על נושאים קשים שלא הבנתם, לתרגל ולהתכונן למבחנים, והכל בצורה ברורה ונוחה, קלה ופשוטה. 

שיעורים לצפייה בחינם

מבחן מיצב 2011 שאלה 14
מבחן מיצב 2011 שאלה 14
מבחן מפמ"ר 2012 שאלה 2
מבחן מפמ"ר 2012 שאלה 2
Conditional - First and Second - משפטי תנאי - תנאי ראשון ושני
Conditional - First and Second - משפטי תנאי - תנאי ראשון ושני
Conditionals - Overview - משפטי תנאי - סקירה
Conditionals - Overview - משפטי תנאי - סקירה
מבוא לבעיות תנועה
מבוא לבעיות תנועה
בעיות רווח והפסד
בעיות רווח והפסד
משוואות עם ביטוי אלגברי במכנה
משוואות עם ביטוי אלגברי במכנה

רוצה לעבור את חטיבת הביניים בהצלחה?


וואלה! סקול מציע לכם קורסים מלאים באנגלית ומתמטיקה המותאמים לתוכנית הלימודים של חטיבת הביניים, החל מ- 29 ₪ בחודש בלבד!

טוען וידאו...
קנה קורס של וואלה סקול
רוצה לעבור את חטיבת הביניים בהצלחה?

שיעורים פרטיים לתלמידי חטיבת ביניים

מהיום כבר לא צריך להוציא מאות שקלים בחודש על מורים פרטיים לאנגלית, מתמטיקה ולשון רק כדי להבין את החומר הנלמד בכיתה. בעזרת אתר וואלה סקול המכיל שיעורים המועברים באמצעות סרטוני וידאו בנושאים: מתמטיקה, אנגלית ולשון לתלמידי חטיבת הביניים תוכלו ללמוד דרך המחשב בבית את כל מה שמלמדים בכיתה בצורה קלה, ברורה ובזול. כל השיעורים מותאמים לתכנית הלימודים של משרד החינוך ומועברים על ידי מיטב המורים בארץ.
בנוסף, תוכלו למצוא גם מבחר דפי תרגול ושאלות ביחד עם פתרונות שמראים את כל הדרך עד לתשובה הנכונה. ניתן לצפות בכל השיעורים דרך מחשב, הטאבלט או הסמארטפון בקצב שלכם ומתי שנוח לכם.