תמאם ואכד דבאח: "הצלחנו לשנות את התפיסה"

התפתחותה של הטכנולוגיה הצליחה להביא עימה שורה של שינויים בשיטת ההוראה. תמאם ואכד דבאח, מנהלת חטיבת הביניים, מחדדת כי למרות כל אותן התמורות "הצלחנו לשנות את התפיסה בקרב המורים"

מאת: וואלה! סקול

כידוע, ישראל ממוקמת במקום טוב בהשוואה לשאר עולם, כשמדובר בהתפתחות הטכנולוגיה בחינוך, אך עם זאת עדיין קיימים פערים בין האוכלוסיות השונות בארץ. במסגרת כנס לתקשוב בחינוך EduTech, שנערך השנה בתל אביב בסימן חדשנות בלמידה, הגיעה מנהלת חטיבת הביניים על שם ביירוני, תמאם ואכד דבאח, מכפר מכר להביע את דעתה. 

(כתבת: גל יונגר, צילום: ערן פז, עריכה: קשת סידי)

המורים נמצאים בתפיסה אחרת 

ואכד דבאח ממקמת את ישראל מבחינה טכנולוגית במקום טוב, אך היא מסבירה כי "עדיין יש פה מקומות שהם הרבה יותר מתקדמים מבחינת שילוב הטכנולוגיה בהוראה ובלמידה ומקומות שהם פחות". ואכד דאבח מוסיפה "אני במקרה מהמגזר הערבי ושם שילוב הטכנולוגיה הוא הרבה פחות מאשר המגזר הישראלי". 

ואכד דבאח מחדדת כי למרות הקושי בלהסתגל לשינויים שנגרמו כתוצאה מההתפתחות הטכנולוגית, המורים בבית ספרה עשו את השינוי ובגדול "הצלחנו לשנות את התפיסה, היום אני יכולה להגיד לא בתשעים ותשעה אחוז, אלא במאה אחוז, כי המורים נמצאים בתפיסה אחרת. באוריינטציה של תקשוב". 

 

פספסתם שיעור? זקוקים לתגבור נוסף שיסדר לכם את הראש? הגעתם למקום הנכון - אתר הלימודים החדש וואלה! סקול מבית פורטל התוכן וואלה! אתר התוכן המוביל בישראל, מאפשר לכם חוויות לימוד נגישה באמצעות קורסי אונליין דרך המחשב. החל מקורסים בלשון, אנגלית, סטטיסטיקה, מתמטיקה וקורסי פסיכומטרי, תוכלו להפוך את הלמידה לנוחה יותר, אישית יותר והכי חשוב - בקצב שלכם.