גילה קליין: "יש לנו הרבה עבודה לעשות"

מוסדות הלימוד בישראל משלבים סביבת לימוד מתוקשבת, אך נראה כי לפניהם עוד עשייה מרובה. אשת החינוך גילה קליין, לא חוששת להתקדם אך לדעתה על מערכת החינוך "להשתדרג בצורה איכותית"

מאת: וואלה! סקול

מערכת החינוך משלבת את הטכנולוגיה בתהליכי הלימוד, אך נראה כי לפניהם עוד עשייה מרובה. גילה קליין, יושבת ראש סיעת נחל והאופוזיציה של הסתדרות המורים, השתתפה בכנס לתקשוב וחינוך EduTech , שנערך השנה בתל אביב בסימן חדשנות בלמידה. היא נדהמה מהטכנולוגיה החדישה והעלתה שאלות בנוגע לשילוב הטכנולוגיה במערכת החינוך בישראל.

(כתבת: הדס נתנאל, צילום: רועי לוי, עריכה: קשת סידי)

"בואו לראות את הכיתות"

בכנס החינוך הוצגו אמצעים טכנולוגיים חדישים הקיימים בשוק שטרם נכנסו למערכת החינוך וספק אם יכנסו בתקופה הקרובה. "כשאני צופה בתערוכה ורואה את הטכנולוגיה המיוחדת שישנה והאמצעים הייחודים לתלמידים, אני שואלת את עצמי הרבה שאלות: על העלויות שמדובר בהם ועל מערכת החינוך שצריכה להשתדרג בצורה איכותית. הדברים לא קיימים בצורה הזו", אומרת קליין, "זה הכל יפה למראית העין, אבל בואו לראות את הכיתות".


לדעתה, אם מערכת החינוך תספק את האמצעים הטכנולוגיים האלה, הם יטיבו עם המורה וכן עם התלמיד. לדבריה, מורים שיגיעו לסביבת הוראה עם אמצעים טכנולוגיים מתקדמים ועם חשק ללמד, יביאו תוצרים יותר טובים, "(אם) אתה מוכן לתת להם את התנאים האלה, אתה מקבל תוצרים, אתה מקבל תשואות, אתה מקבל אהבה גם לתלמידים וגם למורים, יש לנו הרבה עבודה לעשות".


קליין מקבלת את כניסתו של העידן הטכנולוגי למערכת החינוך ולא דואגת מהשינוי שהוא מביא עמו. "נכון שאני צריכה להיות יותר יצירתית ונכון שאני צריכה ללמוד יותר ולהכשיר את עצמי, אבל זה בסדר אנחנו לא חוששים מלהתקדם", היא מציינת.

"בואו לראות את הכיתות". גילה קליין
"בואו לראות את הכיתות". גילה קליין
(צילום: אתר רשמי)

רוצים ללמוד באינטרנט מכל מקום ובכל זמן שתרצו? כנסו לאתר וואלה! סקול המציע אלפי שיעורי וידאו המועברים על ידי מיטב המורים, המספקים ידע איכותי, זמין ונגיש. האתר מציע מגוון שיעורים, החל מחשבון לכיתה א' עד לקורסי העשרה למבוגרים כמו אקסל, עיצוב ועריכת וידאו. האתר מציע חוויית למידה נגישה, פשוטה ומובנת ותרגולים שיעזרו לכם להצליח וללמוד משהו חדש.