בילאל מנסור: "כל העולם משתנה"

יש אנשים שחוששים שהטכנולוגיה תחליף את מקומו של המורה. בילאל מנסור, מחנך ורכז תקשוב, מסביר כי אין סיבה לדאגה משום שהתלמיד תמיד יהיה זקוק לדמות הבוגרת והמכווינה

מאת: וואלה! סקול

מה דעתכם על הטמעת הטכנולוגיה במערכת החינוך? יש מורים שחוששים ובוחרים להתעלם מהתקדמותה של הטכנולוגיה ויש אחרים, שצועדים לעבר העידן הטכנולוגי ונעזרים בו. בילאל מנסור, מחנך ורכז תקשוב בחטיבת הביניים "אבן רושד" בכפר מכר, השתתף השנה בכנס EduTech  לתקשוב וחינוך, שנערך בתל אביב והסביר כיצד הטכנולוגיה משתלבת במערך החינוך.

(כתבת: הדס נתנאל, צילום: רועי לוי, עריכה: קשת סידי)

המחשב הוא כלי למידה 


"כל העולם משתנה" אומר מנסור בהקשר הטכנולוגי, "ילדים מסתובבים עם ניידים, טאבלטים ויושבים מול המחשב, אז גם מערכת החינוך צריכה להתאים את עצמה למהלך הזה". מוסדות הלימוד השונים בארץ אכן עוברים ללמידה מתוקשבת, אך ישנם מורים שחוששים שהמחשב יתפוס את מקומם.


לדעתו של מנסור, הלמידה המסורתית אומנם משנה את פניה, אך המחשב לעולם לא יוכל להחליף את מקומו של המורה. לטענתו, המחשב הוא כלי למידה כאשר התלמיד תמיד יהיה זקוק למורה, "הדמות הבוגרת שמדריכה, מנחה ומכוונת אותו".


ואם נדמה כי המורים הצעירים הם היחידים שיקבלו את השינוי בהבנה, מנסור מבקש לציין כי המציאות היא שונה. "המורים שקרובים מאוד לפנסיה הם אלא שמתעניינים ומעבירים שיעורים מתוקשבים מהממים", הוא מספר ומדגיש כי "זה לא קשור לגיל אלא לאישיות של הבן אדם".


אתר וואלה! סקול מציע אלפי שיעורי וידאו ותרגולים במגוון שיעורים, החל מחשבון של כיתה א' עד ולקורסי העשרה למבוגרים. האתר מספק שיעורים ממיטב המורים כאשר ניתן ללמוד בכל זמן, מכל מקום וליצור חווית לימוד נוחה, מובנת ונגישה. השיעורים מותאמים לגילאים השונים ומספקים תוכן איכותי שנלמד בקלות ובפשטות, במרחק של קליק אחד.