אילן טל ניר: "תהיה קפיצת דרך עצומה"

מערכת החינוך משלבת את הטכנולוגיה בלמידה ובהוראה, לדעתו של אילן טל ניר, יושב ראש הועדה הפדגוגית באיגוד מנהלי המחלקות לחינוך, המכשור הטכנולוגי יכול לתרום לחינוך בישראל

מאת: וואלה! סקול

החידושים הטכנולוגיים מתקדמים מדי יום וכך גם נטמעים במערכת החינוך בישראל. בכנס לתקשוב וחינוך EduTech, שנערך השנה בתל אביב בסימן חדשנות בלמידה, השתתף אילן טל ניר, יושב ראש הועדה הפדגוגית באיגוד מנהלי המחלקות לחינוך. לדעתו, הטכנולוגיה אכן יכולה לתרום לתחום החינוך, אך לפני הכל חשוב לדאוג שהפדגוגיה של בתי הספר תהיה ברמה גבוהה.

(כתבת: הדס נתנאל, צילום: רועי לוי, עריכה: קשת סידי)

אם תשאלו את טל ניר מה הדבר הכי חשוב במערכת החינוך, תיווכחו לדעת כי לפני הכל זו הפדגוגיה של בתי הספר. "שהפדגוגיה של בתי הספר תהיה טובה ושהתלמידים יאהבו וירצו ללמוד ואני מקווה שהעולם הטכנולוגי יתרום לזה", הוא אומר.

למרות שהאמצעים הטכנולוגיים עלולים ליצור הסחות דעת אצל התלמידים, לדעתו יהיה אפשר להתגבר עליהם. "אם הפדגוגיה בתוך הטכנולוגיה תהיה ברמה גבוהה ואטרקטיבית, אז חלק מהסחות הדעת יהיו שוליות", מסביר טל ניר.

לדעתו, בעוד כעשר שנים מערכת החינוך תהיה במקום מתקדם הרבה יותר. "אני מאמין שתהיה קפיצת דרך עצומה, הלימוד יהיה הרבה יותר אינדיבידואלי", הוא אומר ומוסיף, "מערכת החינוך תתקדם מאוד".


על לימודים אונליין כבר שמעתם? אתר וואלה! סקול מציע אלפי שיעורי וידאו המותאמים לכל הגילאים ומועברים על ידי מיטב המורים. האתר מציע מגוון שיעורים, ביניהם אנגלית, מתמטיקה, לשון, סטטיסטיקה, עיצוב, לימודי תיאוריה ועוד. האתר מתאים לכל הגילאים ומציע חוויית לימוד נוחה, קלילה ומהנה עם תוכן איכותי ומעמיק.