אבי מידן: "הישגי התלמידים עלו משמעותית"

כיצד תורמת הטכנולוגיה למערך החינוך? אבי מידן, מנהל תיכון רב תחומי "הולץ" חיל האוויר, מפרט מדוע מיהרו להטמיע מחשבים בבית הספר וכיצד השינוי הטכנולוגי השפיע על התלמידים

מאת: וואלה! סקול

התפתחות הטכנולוגיה משפיעה על מערכת החינוך, שכן בשנים האחרונות, בתי הספר השונים ברחבי הארץ נתמכים בטכנולוגיה ומשלבים מחשבים בבית ספרם. בכנס לתקשוב וחינוך EduTech, שנערך השנה בסימן חדשנות בלמידה והתקיים בתל אביב, סיפר אבי מידן, מנהל תיכון רב תחומי "הולץ" חיל האוויר, מתי החל תהליך ההטמעה וכיצד השינוי הטכנולוגי השפיע על המורים והתלמידים בבית ספרו.

(כתבת: הדס נתנאל, צילום: רועי לוי, עריכה: קשת סידי)

חווית לימוד מאתגרת ומהנה

"לפני שלוש שנים התחלנו עם תהליך הטמעת האייפדים ככלי מקדם הוראה", אומר מיידן, כאשר מאז תהליך ההטמעה מסתובבים כ-800 תלמידים ומורים בבית ספר 'הולץ' עם אייפדים ולומדים בעזרתם. 

אם בתחילת ההטעמה היו חששות או ספקות בנוגע לשינוי, נראה כי עכשיו מידן בטוח כי הטכנולוגיה מועילה לתלמידים ולמורים כאחד. "הלמידה היא אחרת, היא חווייתית ויוצאת מגבולות הכיתה, אני יכול לומר שהישגי התלמידים עלו בצורה משמעותית", הוא מציין בגאווה.


יש אנשים שחוששים שהמחשב ייצור פערים חברתיים בין התלמידים, אך לדעתו של מידן ההפך הוא הנכון. "מצאנו ילדים חזקים וחלשים שלומדים ביחד, דבר שלא היה יכול לקרות בשיעור המסורתי", הוא מספר ומוסיף כי גם המורים יוצאים נשכרים, "בפעם הראשונה המורה יושב עם התלמיד והם לומדים ביחד. זה מדהים לטעמי".

אתר וואלה! סקול מציע לימודי און ליין במגוון תחומים לכל הגילאים, החל מכיתה א' ועד לקורסי העשרה למבוגרים. ניתן למצוא שיעורים ממגוון תחומים, בין אם זה אנגלית, מתמטיקה, לשון, מיקרו ומאקרו כלכלה, עריכת וידאו, עיצוב ועוד. האתר מספק תוכן ממוקד והופך את חוויית הלמידה לנגישה ופשוטה ומשלב דפי עזר ותרגולים להבנה מעמיקה.