תאריכים למבחן אמיר

מבחן אמיר, המבחן שיפטור אתכם מקורסי האנגלית במהלך התואר האקדמי. מתי הוא מתקיים ומתי כדאי לעשות אותו?

מאת: מיכל כהן

לא ללמוד יותר אנגלית! (צילום: shutterstock)
לא ללמוד יותר אנגלית! (צילום: shutterstock)
 

פטור באנגלית יכול להציל אתכם מקורסים מעיקים, לחסוך לכם שעות מיותרות, וגם כמה אלפי שקלים. איך משיגים אותו? ציון גבוה בבחינת אמיר, כמה גבוה? 234. הפרטים על מבחן מיון אמיר בכתבה.

מבחן אמיר מועדים
מבחן אמיר מתקיים בחמישה מועדים שונים במהלך השנה. כל המועדים מתקיימים במקבל לבחינה הפסיכומטרית בחודשים: ספטמבר/אוקטובר, דצמבר, פברואר, אפריל ויולי.  בחינת אמיר זהה לחלק האנגלית בפסיכומטרי כך שתוכלו לשפר באמצעותה את ציון האנגלית, לזכות בפטורים מקורסי אנגלית באקדמיה, או בפטור כולל מכל הקורסים!

מתי עדיף להבחן?
לבחינת אמיר כדאי ללמוד ולגשת עוד לפני פתיחת שנת הלימודים האקדמית (עד חודש אוקטובר). במהלך התואר הראשון נלמדים מספר קורסים במקביל והעומס מורגש במיוחד בשנה הראשונה. התחילו ללמוד לבחינת אמיר מספר חודשים לפני פתיחת השנה (עדיפות למועדי אפריל או יולי) וכך תוכלו לדעת לפני תחילת הלימודים האם אתם זקוקים לקורסי חיזוק באקדמיה, או שרמתם גבוהה מספיק.

האם אפשר להבחן אחרי שהלימודים כבר התחילו?
בהחלט. גם אם התחלתם כבר את שנת הלימודים האקדמית תוכלו להמשיך להבחן עד שתגיעו לציון הרצוי. כמובן שעדיף לשאוף לציון פטור (234) אשר יפטור אתכם מקורסי האנגלית בתואר לחלוטין, אך גם ציון נמוך מ-234 יזכה אתכם בפטור חלקי (הכל תלוי במוסד בו אתם מתכננים ללמוד).

איפה לומדים לקראת בחינת אמיר?
קורסי מבחן אמיר נלמדים במכללות ובמתכונות שונות. אתר וואלה! סקול מציע לכם קורס הכנה מלא לבחינת אמיר. כל החומר מועבר באמצעות סרטונים קצרים וברורים בליווי ספרי לימוד איכותיים. היתרון הגדול של קורס אונליין הוא החיסכון בזמן ובכסף. בנוסף אפשר ללמוד כמה, מתי ואיפה שרק רוצים, לשלב עבודה וללמוד עם חברים.