ללמוד על מחשב - פוטושופ ואקסל

מעוניינים בקורסי מחשב של תוכנות שימושיות? בין אם זה לצרכי עבודה, או פשוט מתוך רצון ללמוד, ישנן אפשרויות שונות ללימוד פוטושופ ואקסל למתחילים ולמתקדמים, בנוחות, ובלי לצאת מהבית

מאת: אליסה טרומן

אין כלי מועיל יותר בחיינו כיום מאשר המחשב. רואי חשבון החליפו את מחשבון החרוזים בתוכנות מתקדמות, סופרים הניחו את העט ופנו למקלדת, ומוכרים מדלת לדלת יושבים כיום מול מסך ומוכרים סחורה באינטרנט. אין ספק שהתרומה הגדולה של המחשבים עוזרת להקל על החיים, אבל השימוש בהם יכול לעיתים להיות מורכב עבור משתמשים חדשים.

כמו עם כל כלי, כדי להפיק ממנו מקסימום תועלת כדאי ללמוד איך להשתמש בו. מבוגרים שלא גדלו מול מחשב או כאלה שמעט חוששים ממנו, עשויים למצוא את עצמם יום אחד יושבים ולומדים תוכנות חדשות כמו אקסל או פוטושופ.

יכול להיות שגם אתם מרגישים צורך להתעדכן בתוכנות השימושיות ביותר שקיימות כיום במשרדים שונים או בבית. הסיבה יכולה להיות מתוך עניין אישי, רצון להתקדם בעבודה או פשוט לייעל את העבודה ולחסוך זמן. אולי אתם צריכים כלי שיעזור לכם בחיי היומיום או בבית, או תוכנה חדשה שתקל על העבודה שלכם. אפשר כמובן ללמוד כל תוכנה תוך כדי ניסוי וטעיה, קריאת מסכי העזרה על כל פיצ'ר וחיפוש אינסופי בגוגל, אולם הרבה יותר פשוט לקחת קורס קצר, שבסופו של דבר יחסוך לכם הרבה מאוד זמן, וכמו שכולנו יודעים - זמן זה כסף. בנוסף, סביר להניח שתלמדו לא מעט דברים חדשים שיכולים לייעל את העבודה שלכם באופן משמעותי שכלל לא ידעתם שהם קיימים.

קורס מחשב יכול לעזור לכם בעבודה או כתחביב
קורס מחשב יכול לעזור לכם בעבודה או כתחביב
(צילום: dreamstime)

קורס אקסל

תוכנת אקסל משמשת לייצור גיליונות אלקטרוניים ומקל על חישוב ערכים מתמטיים לצרכים שונים. התוכנה מאפשרת לכם להשתמש בנוסחאות לפיננסים, לסטטיסטיקה, להתחבר למסדי נתונים ועוד.

אם אתם מעוניינים בתוכנה שתעזור לכם לעשות סדר בהוצאות הביתיות על ידי עריכת מאזנים, בחישובים שונים בעבודה כמו חישובי שכר או דו"חות מכירות, ואפילו בחישוב ציונים וממוצע - אקסל מאפשרת לכם לעשות את כל אלה בנוחות ובמהירות.

קורסים של אקסל נפוצים מאוד ומוצעים במגוון מקומות לאוכלוסיות שונות, החל ממבוגרים שמחפשים קורס בסיסי ועד לקורסים מתקדמים עם פונקציות לחישובים מורכבים. הלימודים הבסיסים כוללים יצירת טבלאות, עיצוב גיליון, מיון והיכרות עם פונקציות. קורסים מתקדמים יותר יכללו שילוב כלים לעיבוד כמויות נתונים גדולות, ביצוע חישובים מורכבים ויצירת אוטומציה ופקודות מאקרו.

ניתן ללמוד אקסל בקורסים פרונטליים, הדורשים הגעה לשיעורים בשעות מוגדרות מראש ועבודה בבית. רבים מעדיפים ללמוד קורס אונליין דרך האינטרנט, בדומה לקורסים המוצעים בוואלה סקול. כך תוכלו ללמוד מהבית בשעות הנוחות לכם, להתקדם בקצב שתבחרו או לחזור על שיעורים לא ברורים. תוכלו לצפות בסרטוני הדרכה ברורים ולתרגל, ולצפות בפתרונות מלאים. לימודי אקסל יוכלו לתרום לכם בחיי העבודה, בלימודים ובחיים הפרטיים לניהול נתונים וחישוב.

למעסיקים שבינינו - אין לכם מושג כמה כסף אתם מבזבזים על המזכירה שלא שולטת מספיק בכל הפונקציות והאפשרויות בתוכנה, או אפילו על הזמן שאתם עצמכם שורפים על המחשב בניסיון להכין או להבין דוחות למיניהם. שמעון כהן (מנכ"ל וואלה סקול): "לפני שהאתר עלה לאוויר, ביקשנו מהעובדים שיעברו על הקורסים וירשמו הערות. אחת העובדות שלי עברה על הקורס באקסל, ומאז, הדוחות שאני מקבל ממנה השתדרגו בכמה רמות - זה פשוט תענוג".

קורס און ליין מספק לכם אפשרות ללמוד בנוחות מהבית
קורס און ליין מספק לכם אפשרות ללמוד בנוחות מהבית
(צילום: dreamstime)

קורס פוטושופ

אדובי פוטושופ היא תוכנת עריכה גרפית שמשלבת כלי גרפיקה מתקדמים לעיבוד ובניית תמונה. התוכנה נמצאת בשימוש אצל צלמים שמעבדים תמונות ועושים שינויים כמו חידוד, טשטוש, הבהרה וכדומה (אתם יודעים, אלה שמורידים לכל הסלב'ס 5 ק"ג, מותחים להם את הקמטים ומעלימים את הצלוליטיס).

התוכנה מתאימה לכל מי שמתעניין בצילום או בגרפיקה כמו אנשי וידיאו, גרפיקאים ובוני אתרים. כל מי שמעוניין בפיתוח התחביב הפרטי, או בשיפור יכולותיו בשביל המקצוע בו הוא עוסק יוכל להפיק תועלת רבה מקורס פוטושופ.

כיום, תוכלו למצוא מקומות רבים שמלמדים קורס פוטושופ, וכוללים לימוד של כל מאפייני העריכה השונים המתחלקים לשינויים באטימות, ברמות, בפילטרים ובמסכות. הקורסים מקנים ידע בשימוש בכלי חיתוך, חיבור בין תמונות, ריטוש, פילטרים ועוד. החסרון בקורסים אלה הוא בדרך כלל המחיר הגבוה שלהם (אלפי שקלים), וכן העובדה שצריך להגיע פיזית לשעור. האלטרנטיבה היא ללמוד און-ליין על ידי סרטוני הדרכה ברורים ומקצועיים, כמו הקורסים באתר וואלה סקול, וליהנות מחופש ונוחות בלימודים. תוכלו לרכוש ידע בפוטושופ מהבית, ללא צורך להגיע לקורסים גדולים והומים.