תכנת הלימודים - ללמוד דרך הטלפון

פרוט נינג'ה, ווטסאפ או waze – אינספור אפליקציות מקלות על חיינו והפכו לחלק מהיומיום שלנו. וואלה! סקול מרכז עבורכם אפליקציות מומלצות ללימודים לתלמידי תיכון שיעזרו לכם ללמוד בצורה חכמה ונוחה יותר

מאת: אליסה טרומן

הסמארטפון הופך מהר מאוד להיות חלק מאתנו, החבר הכי טוב ומקור התמיכה הראשון במקרה של צרה. הרי איך נתקשר לחבר בעת צרה בלעדיו, או נעביר שעה של המתנה בתור? ואיך נגלה את הדרך הטובה ביותר להגיע לראיון עבודה בלי פקקים או נדליק פנס במקום חשוך?

אבל לא רק משחקים שאוכלים לכם שעות, סרטוני יו-טיוב או מייל אפשר למצוא במכשיר הזה. הטאבלט או הסמארטפון שלכם מציע לכם עולם שלם של אפליקציות חינמיות או בתשלום בתחום הלימודים הכוללים גם משחקים חינוכיים. כך תוכלו להשתמש באפליקציות שיקלו עליכם בלימודים או ללמוד ולגלות דברים חדשים דרך המכשיר האהוב.

אפשר ללמוד בקלות דרך הסמארטפון או הטאבלט
אפשר ללמוד בקלות דרך הסמארטפון או הטאבלט
(צילום: dreamstime)

אנציקלופדיה של וויקיפדיה

זוכרים את הימים ההם, פעם, כשאנשים היו מתווכחים לגבי פריט מידע כלשהו, ולא מגיעים להסכמה, ובסופו של הדיון כל אחד פונה הביתה בטוח בצדקתו? היום זה לא קורה יותר. כל ויכוח נפתר מהר מאוד על ידי בירור באינטרנט, ואת הוויכוח מחליפות העובדות הברורות שמוצאים און-ליין.

האפליקציות החינמיות של וויקיפדיה – Wikipanion באייפון ו- Wikipedia באנדרואיד – נותנת לכם גישה למקור המידע האינטרנטי הנפוץ ביותר בימינו. האפליקציה כוללת יותר מ-20 מיליון ערכים ב-280 שפות שונות המקיפות כל תחום כמעט שעולה על דעתכם.

להבין פיזיקה

שיעורי הפיזיקה בתיכון יכולים להיות לא קלים ולפעמים נדרשת עזרה עם החומר. אפליקציית Physics 1 של Wolfram מאפשרת לכם לחשב תרגילים בפיזיקה ובעיות במכניקה, ו- Physics 2כוללת לימודים מתקדמים יותר של מגנטים, אופטיקה ותרמודינמיקה. האפליקציה זמינה בחנות האפליקציות של אפל, והיא בתשלום.

טבלה מחזורית לשיעורי כימיה

הטבלה המחזורית היא פריט הכרחי לכל תלמיד כימיה, החל מהשיעורים הראשונים בתיכון, ועד לקורסים באוניברסיטה. האפליקציה חינמית שנקראת Periodic Table באנדרואיד כוללת את הטבלה עצמה ושלל עובדות מעניינות על כל יסוד. תוכלו גם למצוא בחנים עצמיים שיעזרו לכם לזכור את היסודות השונים.

אפליקציות הלימודים הופכות את הלמידה לנוחה וקלה
אפליקציות הלימודים הופכות את הלמידה לנוחה וקלה
(צילום: dreamstime)

תנ"ך מלא בכף היד

נראה כי גם התנ"ך לוקח חלק בעולם הטכנולוגי ומציע לכם לקרוא בכל מקום. אם אין לכם כוח לסחוב תנ"ך מלא לכל שיעור או ששכחתם במקרה בבית, תוכלו להשתמש באפליקציה החינמית Hebrew Bible באנדרואיד הכולל את התנ"ך ואת הברית החדשה בעברית עם ניקוד.

מחשבון מדעי

מחשבון מדעי הוא פריט חיוני לחישובים שונים במתמטיקה ופיזיקה בתיכון ובאוניברסיטה. האפליקציה החינמית של RealCalc בחנות גוגל באנדרואיד מציעה לכם מחשבון נוח וזמין בכל מקום, בו תוכלו למצוא את מגוון פונקציות, המרת יחידות ועוד.

תרגום בין 70 שפות

המילון של Google Translate נמצא היום גם בסמארטפון האישי ומציע לכם תרגומים בין יותר מ-70 שפות שונות. האפליקציה מתרגמת מילים בודדות, טקסטים ואפילו דיבור.

אנגלית בקלות

בנוסף לשיעורים בתיכון, תוכלו ללמוד ולשפר את האנגלית שלכם בעזרת אפליקציה ללימוד אנגלית. האפליקציה Learn English with Babbel של חברת babble.com מציעה לכם מילון גדול למתחילים ומתקדמים, תרגולים שונים, זיהוי קול לתרגול הגייה נכונה, שיעורי דקדוק, שיחון ועוד המון אפשרויות. האפליקציה זמינה בחנות גוגל פליי ובחנות של אפל.