היתרונות בלימודי תכנות על פני חלופות אחרות

פעמים רבות אנו עומדים לפני צומת דרכים משמעותי, כזה שישפיע על מהלך החיים שלנו בעשורים הבאים.


לימודי תכנות כוללים יתרון משמעותי: במקרים רבים אין צורך לסיים תואר שלם בהנדסת בתוכנה או מדעי המחשב על מנת להתחיל לעבוד בתחום ההייטק. לימוד יסודי של שפת תכנות מאפשר לעבוד בשלל חברות תוכנה ולפתח פתרונות בסביבת אינטרנט, אפליקציות מקומיות ואף להיות שותפים בחברות תוכנה מובילות ולפתח מוצר תוכנה מאפס, בדרך לסטארט אפ המוצלח הבא.

מספיק ידע בסיסי – משם ניתן להתקדם הלאה

תחום כמו פיתוח תוכנה מתקדם ומתפתח כל העת. שפות התכנות משתדרגות ונוספים שלל מאפיינים מדי שנה ההופכים את תהליך התכנות לפשוט, אך עם זאת לעוצמתי יותר. קורס תכנות נותן את הידע הבסיסי על מנת שניתן יהיה להתחיל לעבוד בשפה ומשם ניתן להמשיך ולהתפתח עם השנים באמצעות לימוד עצמי, מידע רב המצוי באינטרנט ואף ספרות כתובה המתעדכנת באופן שוטף לאורך השנים.

היתרונות בלימודי תכנות על פני חלופות אחרות - וואלה! סקול
(shutterstock)

מה כדאי ללמוד בקורס תכנות? אילו שפות תוכנה שולטות בתחום?

כיום ישנן שתי שפות עיקריות השולטות בתחום התוכנה. הראשונה היא בסביבת מייקרוסופט, שניתן לפתח באמצעותה אתרי אינטרנט ואפליקציות לטאבלטים ולמחשבים העובדים בסביבת ווינדוס. שפה זו נקראת #C. השפה מאפשרת תכנות מונחה עצמים ובניית מערכות פשוטות ומורכבות ויכולה לבנות דפי אינטרנט חכמים ליצירת אתרים אינטראקטיביים. לימודי #C מעניקים את הידע הדרוש לפיתוח בסביבות שונות ומתכנתים השולטים בשפה מבוקשים במגוון חברות בארץ מעל עשור.

השפה השנייה היא שפת JAVA, שפה ותיקה שמשמשת כיום לתכנות אתרי אינטרנט (באמצעות שילוב בשפות נוספות) וייחודה בעבודה גם בסביבות טלקום וטלפוניה. השפה מאפשרת פיתוח דפי אינטרנט, מערכות ממוחשבות ואף מערכות הפעלה לטלפונים סלולריים מבוססי אנדרואיד – מערכת ההפעלה הנפוצה ביותר כיום בתחום הסלולרי. גם שפה זו מונחת עצמים ומזכירה במבנה שלה את שפת #C. למעשה, קורס באחת השפות הללו מעניק יתרון משמעותי גם בלימוד שפת התכנות השנייה.

ללמוד מקצוע שתמיד יהיה מבוקש בישראל

תחום התכנות היה ויהיה אחד מהתחומים המבוקשים בישראל. המדינה מוגדרת בעולם כאומת הייטק שממנה צמחו חברות רבות, קטנות כגדולות, שעשו אקזיטים מפוארים. על קצה המזלג ניתן לציין את וויז (WAZE), 5MIN, RAYV ועוד עשרות חברות אחרות שנמכרו לענקיות טכנולוגיה בעולם והתעשייה ממשיכה לייצג בצורה נפלאה את המוחות הישראליים בעולם.

לסיכום, אם אתם נמצאים כרגע בצומת הדרכים לפני בחירת תחום הלימודים, לימודי תכנות יהיו ההמלצה הראשונה שלנו, כתחום המאפשר ללמוד מספר חודשים ולהתחיל לעבוד במשכורות ובתנאים מהמפנקים בישראל.