כל המידע על מבחן אמיר 2018

ממה מורכב מבחן אמיר, כמה זמן זה לוקח והאם צריך ללמוד גם אם יודעים אנגלית. כל מה שרציתם לדעת על מבחן אמיר ולא העזתם לשאול, וגם מבחן אמיר לדוגמא

מאת: מיכל כהן

נראה בדיוק כמו חלק האנגלית בפסיכומטרי | וואלה! סקול
נראה בדיוק כמו חלק האנגלית בפסיכומטרי
(צילום: shutterstock)

מה זה מבחן אמיר
מבחן אמיר הוא מבחן באנגלית אשר מסווג את הסטודנט לרמתו באנגלית. הציונים במבחן נעים בין 150 ל-250 באופן מצטבר. כל מוסד לימודים בוחר את ציוני הסף לקבלה ללימודים בשעריו, ואת הציונים לרמות האנגלית השונות. הדבר היחיד שמשותף לכל מוסדות הלימוד הוא ציון הפטור באנגלית, 234 נקודות - ציון זה פוטר את הסטודנט מלימודי אנגלית בסיסית ומתקדמת בתואר. ציון 234 לא פוטר את הסטודנט מקורסי אנגלית מקצועיים כגון "אנגלית למנהל עסקים" או "אנגלית לתקשורת", הקורסים הנ"ל חלים על כלל הסטודנטים.

ממה מורכב מבחן אמיר
מבחן אמיר הוא מבחן רב ברירה (אמריקאי) ומורכב משלושה חלקים, כאשר לכל חלק מוקצבות 25 דקות. אחד מחלקי המבחן הוא חלק פיילוט, ואינו נכלל בחישוב ציון הבחינה. אין דרך לגלות מהו פרק הפיילוט והוא יכול להופיע ככל אחד מהחלקים.
החלק הראשון של הבחינה הינו חלק השלמת משפטים, בשאלות הפרק יופיע משפט חלקי, והנבחן יצטרך להשלים את החלק הנכון ביותר.
החלק השני של הבחינה הינו ניסוח מחודש. הנבחן יצטרך לבחור את המשפט הנכון ביותר ביחס למשפט המופיע בשאלה.
החלק השלישי הוא חלק הבנת הנקרא (אנסין) – הפרק מכיל שני קטעי אנסין עם שאלות הקשורות לכל קטע.
השאלות בכל חלקי הבחינה מסודרות מהשאלה הקלה ועד הקשה ביותר.

כמעט כולם חייבים ללמוד למבחן אמיר | וואלה! סקול
כמעט כולם חייבים ללמוד למבחן אמיר
(צילום: shutterstock)


ללמוד או לא ללמוד זאת השאלה
מה עושה מי שיודע כבר אנגלית, רואה סדרות ללא תרגום, בעל אוצר מילים נרחב ותייר ללא הפסקה? לומד! כמעט כולם ללא יוצא מן הכלל צריכים ללמוד למבחן אמיר בכדי לקבל את הפטור הנחשק (ציון 234). למידה למבחן אמיר בדיוק כמו חלק האנגלית בפסיכומטרי, מצריכה למידת אלפי מילים באנגלית, כמו גם ידע נרחב בדקדוק. וואלה! סקול מציעים לכם קורס אמיר אונליין, ללימוד מכל מקום בכל זמן. הקורס כולל את כל התכנים הנדרשים להצלחה במבחן אמיר. השיעורים מועברים על ידי מיטב המרצים בתחום, בצורה קלילה וברורה.

לשימושכם מבחן אמיר לדוגמא בלינק.

 

אולי יעניין אתכם גם - הכנה למבחן מימ"ד.