איך תעברו את מבחן אמירם בשלום? מה שצריך לדעת

קורס פרונטלי בכיתה עם עוד תלמידים או לימוד עצמי אונליין זאת השאלה, מתחילים ללמוד ולא רוצים להיתקע בהקבצה C? אנחנו פה בשביל להציל אתכם ולתת לך טיפים איך לעבור את מבחן אמירם באופן מושלם, אז מה הסוד?

מאת: קיינר סלע

קודם כל חשוב להבהיר, מבחן אמיר ומבחן אמירם הם אותו דבר בבסיסים. מבחן אמיר מקבלים את כל השאלות על דף, בעוד מבחן אמירם נעשה במחשב. במבחן זה, תופיע שאלה אחת בכל פעם ובהתאם לתשובה אם נכונה או לא תקבל את השאלה הבאה. השאלות בשני המבחנים הינן זהות ולכן אין לשם המבחן כל השפעה. 

אמיר או אמירם? מחשב או דף? (צילום: shutterstock)
אמיר או אמירם? מחשב או דף? (צילום: shutterstock)
 

אז מה מחכה לכם במבחן? 

אז איזה שאלות באמת יש במבחן? ישנם שלושה סוגים של שאלות. הסוג הראשון הוא השלמת משפטים, שמתוך ארבע אופציות אפשריות צריך לבחור את התשובה הנכונה. הסוג השני הוא ניסוח שאלות מחדש, והסוג השלישי הוא הבנת הנקרא. 
  
יש שתי דרכים מרכזיות להוריד את רמת החרדה ולהתכונן למבחן מעורר האימה. או שתבחרו בדרך של קורס בכיתה מלאה בתלמידים ברמות שונות, או בדרך של לימוד עצמי, לכאורה, לפי הקצב, הזמן, וההבנה האישית שלכם. בניגוד למה שרבים חושבים, הלימוד העצמי הוא הכי משמעותי. המבחנים בודקים שני דברים בסיסיים, אוצר מילים והבנת הנקרא. תקרא תצליח כבר אמרנו? 

עיעח (צילום: shutterstock)
הלימוד העצמי יעזור לכם להצליח ובגדול (צילום: shutterstock)
 
אז הטיפ הוא כזה: 

מי שיודע לשבת על הטוסיק הרוויח ובגדול, ומי שלא? יש לנו פתרון מושלם עבורו. קורס לימוד עצמי של פסיכו מאפשר גישה להסברים כללים, הסברים מפורטים יותר על כל נושא ולימוד שיטות איך לפתור את השאלות. החוברת לתרגול היא חינמית וזאת משום שההצלחה שלכם היא הכי חשובה. 

אז הטיפים הם כאלה: קודם כל יש כמה שיעורים חינמיים באתר של וואלה סקול שמהם ניתן ללמוד הרבה על המבחן, האפליקציה החינמית בהחלט תעזור לכם לחזק את אוצר המילים לקראת המבחן, וספרי הלימוד בכלל יסגרו לכם את הפינה בצורה המושלמת. הסוד האמתי להצלחה הוא- לתרגל. ככל שתתרגלו יותר כך סיכויי ההצלחה שלכם גבוהים יותר. 

בנוסף לזה יש כמה שיטות מוצלחות שיעזרו לכם ללמוד בדרך הטובה ביותר בשבילכם. קודם כל שינון מילים מהמילון, יש כאלה שיכולים ללמוד 100 מילים חדשות ביום ויש כאלה ש20 מילים זה מספיק. בכדי להצליח, כדי לפרוס את הלימוד לאורך כל השבוע. חיזרו ע המילים שכבר למדתם, בכדי שלא יברחו לכם מהראש. חשוב שתתחילו ללמוד את המילים החשובות והנפוצות ביותר, השיטה השנייה שמוכיחה את עצמה כדרך הטובה ביותר לזכור מילים היא יצירת אסוציאציה למילים שאתם לא מצליחים לזכור. השיטה השלישית היא לסמן לאחר קראית הקטע לסמן מילים קשות ולמצוא את פירושן. עוד שיטה היא פתקיות. זו דרך שבה רבים משתמשים, מילים שמופיעות בכל מקום בלתי צפוי בבית. 

עכשיו כשהכל יותר ברור, הגיע הזמן שלכם ללכת לתרגל בקצב שלכם, בזמן שנוח לכם ועם הקשיים האישיים שלכם. ולבד זה לא באמת, קבוצת הפייסבוק מלאה במדריכים שרק מחכים לעזור ולתת תשובות לכל שאלה. 

מחפשים מבחן אמיר לדוגמא? לחצו כאן ותתחילו לתרגל.

אולי יעניין אתכם גם - הכנה למבחן מימ"ד.