שירין עבאסי מנסור: "אנחנו בעידן חדש"

תפקידו של המורה בסביבה המתוקשבת משתנה ומתחדש עם כל שינוי טכנולוגי, כך גם מסבירה שירין עבאסי מנסור "אני יותר מדריכה תלמידים וכבר לא נותנת להם לכתוב את החומר"

מאת: וואלה! סקול

באמצעות דרכי הוראה חדשניות, נדרשים המורים לסגל לעצמם פדגוגיה חדשה, כזו שמתאימה באופייה לסביבה הטכנולוגית ולכיתה המתוקשבת. במסגרת כנס לתקשוב בחינוך EduTech, שנערך השנה בתל אביב בסימן חדשנות בלמידה, מסבירה המורה למדעים, שירין עבאסי מנסור, מחטיבת הביניים על שם ביירוני, כיצד היא מרגישה את השינוי. 

 


(כתבת: גל יונגר, צילום: ערן פז, עריכה: קשת סידי) 

תפקיד המורה השתנה 

עבאסי מנסור מאמינה כי למרות התקדמותנו הטכנולוגית, עלינו להמשיך ולפתח את התחום "אני יודעת שאנחנו מתקדמים מאוד וצריך להשקיע הרבה, אבל זה הכי חשוב. אנחנו בעידן חדש וצריך להתקדם בנושא של מחשבים וטכנולוגיה".

לדבריה, תפקידה כמורה למדעים אכן השתנה בעקבות המהפכה הטכנולוגית "אני יותר מדריכה תלמידים, כבר לא נותנת להם לכתוב את החומר, אלא עושה להם הכוונה". 

בניגוד ליתרונות הרבים שמביאה איתה המפכה הטכנולוגית, מסבירה עבאסי מנסור כי קיימים גם חסרונות. היא מספרת על מכשול שמגיע מצד הורי התלמידים, כאשר חלקם עדיין מתנגדים לחינוך המתוקשב "בגלל האינטרנט, ההורים פוחדים מהפייסבוק ופוחדים מכל דבר שהוא חדש", היא מוסיפה "יש להורים תפקיד, אבל בלמידה הפרונטלית, התפקיד העיקרי הוא על המורה והם רוצים משהו שהוא יותר קל". 

שיטת הלמידה משתנה, המורה כמדריך
שיטת הלמידה משתנה, המורה כמדריך
(צילום: shutterstock)


אתר הלימודים החדש וואלה! סקול מבית פורטל התוכן וואלה! אתר התוכן המוביל בישראל, מאפשר לכם חוויות לימוד נגישה באמצעות קורסי אונליין דרך המחשב. החל מקורסים באנגלית, סטטיסטיקה, מתמטיקה, לשון וקורסי פסיכומטרי, תוכלו להפוך את הלמידה לנוחה יותר, אישית יותר והכי חשוב - בקצב שלכם.