רנדה מתעב עבאס: "לנצל את המשאב לטובתנו"

הטכנולוגיה הפכה להיות חלק בלתי נפרד מהיום יום ולכן, לדעתה של ד"ר רנדה מתעב עבאס, יש לתת למשאב הטכנולוגי את מלוא תשומת הלב וללמוד כיצד ניתן להשתמש בו לטובתנו

מאת: וואלה! סקול

השימוש בטכנולוגיה נעשה בתחומים רבים בחיינו ובין היתר בתחום ההוראה והחינוך. לדעתה של ד"ר רנדה מתעב עבאס, מרצה לחינוך וללימודי הוראה באקדמית גליל מערבי, משום שהטכנולוגיה חדרה לחיינו, יש לדעת להשתמש בה באופן מושכל שיטיב עמנו. מתעב עבאס השתתפה בכנס לתקשוב וחינוך EduTech, שנערך השנה בתל אביב בסימן חדשנות בלמידה והביעה את דעתה בנושא.

(כתבת: הדס נתנאל, צילום: רועי לוי, עריכה: קשת סידי)


הדרך הנכונה להכשיר את המורים


"המחשב הפך להיות כלי משמעותי בין אם נרצה או לא נרצה", אומרת מתעב עבאס, "בגלל שהעידן הדיגיטלי הפך להיות חלק מהחיים האישיים שלנו, התקשוב ושילוב הטכנולוגיה בחיי היום יום הפכו להיות חלק אינטגרלי במערכת החינוך".


"אנחנו חייבים להכשיר אותם (את התלמידים ו.ס) כיצד לנצל את המשאב הזה לטובתנו", היא מוסיפה, "ולכן אנחנו עושים ככל שביכולתנו, כדי להכשיר את הדור הבא להיות חלק מהעולם הפוסט מודרני".


מתעב עבאס מסבירה כי מערכת החינוך מכשירה את המורים ומכינה אותם לעידן הטכנולוגי, "אנחנו כאקדמיה דואגים להכשיר את האנשים היותר מבוגרים כיצד להתמודד עם העולם הזה". ההכשרה מובילה גם לשינוי התפקיד של המורה, "המורה היום הוא זה שמכווין, שמייעץ, זה שמנתב את דרכו של הילד. אנחנו אחראים לתת להם את הכלים, לנתב את דרכם ולנצל את המשאב בצורה הכי טובה שאפשר".


אם גם אתם רוצים ללמוד דרך המחשב, אתר וואלה! סקול מציע אלפי שיעורי וידאו ותרגולים לכל הגילאים. השיעורים מועברים על ידי מיטב המורים ומספקים תוכן מעמיק ואיכותי במגוון נושאים, החל ממתמטיקה, ביולוגיה, הכנה לבגרויות ועד לקורסי העשרה למבוגרים. האתר מספק חוויית למידה נגישה ופשוטה, כאשר ניתן ללמוד בכל זמן ומכל מקום שרוצים.