עמרם מצנע: "ישראל נמצאת בחזית הידע"

מדינת ישראל תורמת לפיתוח הטכנולוגיה ומתהדרת בהישגיה המרשימים בתחום, ולמרות זאת עמרם מצנע, לשעבר יושב ראש ועדת החינוך, התרבות והספורט, טוען שיישום הטכנולוגיה הוא מאוד איטי

מאת: וואלה! סקול

התקדמות הטכנולוגיה משפיעה על תחומים שונים בחיינו, ביניהם על תחום החינוך וההשכלה במדינת ישראל. בשנים האחרונות, המחשב קיבל תפקיד חשוב במערך החינוך וכיום מהווה כלי למידה מרכזי בבתי הספר השונים. עמרם מצנע, לשעבר יושב ראש ועדת החינוך, התרבות והספורט, השתתף בכנס לתקשוב וחינוך EduTech , שנערך השנה בתל אביב בסימן חדשנות בלמידה והביע את דעתו בנושא.

(כתבת: גל יונגר, צילום: ערן פז, עריכה: קשת סידי)

המורים בשלים לשינוי הטכנולוגי


"ישראל נמצאת בחזית הידע והטכנולוגיה", אומר מצנע אך מביע את דאגתו, "הבעיה העיקרית היא שההטעמה מאוד איטית. כשאתה בודק את היכולות הן עצומות וכשאתה בודק את היישום הוא מאוד חלש".


לדעתו, המורים בשלים לשינוי הטכנולוגי במערך החינוך אך גם שם יש עוד לאן להתקדם, "אני מקווה שזה ישתפר", הוא מציין, "יש עוד הרבה מה לעשות". לדעתו, המחשב הוא ממש כמו כל שפה חדשה שלומדים, "שפה זה לא רק אנגלית או עברית, שפה זה גם מתמטיקה, שפה זה מחשבים ואת זה צריך ללמוד בשיטות הכי קונבנציונאליות והכי פשוטות".


בהסתכלות לעתיד, מצנע מקווה שמערכת החינוך בישראל תיתן הזדמנות שווה לכל התלמידים, "אין הזמנות שווה לילד שגר בכרמל בחיפה או לילד שגדל בירוחם", הוא מציין, "זוהי החשיבות הכי גדולה של מערכת החינוך באמצעותה ניתן לפתור דברים".

"יש עוד הרבה מה לעשות", עמרם מצנע
"יש עוד הרבה מה לעשות", עמרם מצנע
(צילום: יח"צ, איציק הררי)

גם אתם רוצים ללמוד דרך המחשב? אתר וואלה! סקול מציע אלפי שיעורי וידאו ותרגולים לכל הגילאים, החל מכיתה א' עד י"ב, כולל לימודי פסיכומטרי, אקדמיה ושיעורי העשרה. השיעורים מועברים על ידי מיטב המורים ומספקים תוכן ממוקד, איכותי ומעמיק המשלב חוויית לימוד נגישה ופשוטה. בנוסף לשיעורים, האתר מספק דפי עבודה ודפי עזר לתרגול והעשרת החומר הנלמד.