ד"ר סלימאן חטיב: המורה הוא עמוד התווך

הצעידה לעבר עידן הטכנולוגיה מחייבת גם את המורים לשנות את שיטות הלימוד, אולם האם הם מקבלים זאת בהבנה? ד"ר סלימאן חטיב מסביר כיצד המורים בבית ספרו מקבלים את השינוי

מאת: וואלה! סקול

 במסגרת כנס לתקשוב בחינוך EduTech, שנערך השנה בתל אביב בסימן חדשנות בלמידה, לקחו חלק עשרות אנשי חינוך ומורים לטובת קידום ההוראה המתוקשבת. מנהל בי"ס סלמאן פרג' יאנוח ג'ת, ד"ר סלימאן חטיב מחדד כי באמצעות הנהגה חינוכית נכונה, הובלת השינוי נעשה על הדרך הטובה ביותר. 

 

טוען וידאו...

(כתבת: גל יוגנר, צילום: ערן פז, עריכה: קשת סידי)

לשאלה האם המורים בשלים למהפכה הטכנולוגית בבית הספר, משיב חטיב כי השינוי התקבל בהדרגה "בהתחלה קיטרו, אבל כשיש הנהגה חינוכית בבית הספר שהיא מסבירה ומדריכה את המורים בצורה הכי נכונה ומובילה אותם בדיוק לקדמת הטכנולוגיה, הם ממש נכנסו לכך, באופן ישיר והם משתמשים בה בצורה מצוינת". 

הטכנולוגיה לא תחליף את המורה 

ומה לגבי נחיצותו של המורה בעקבות המהפכה הטכנולוגית? חטיב מחדד כי הטכנולוגיה לעולם לא תחליף את הדמות המחנכת "אין תחליף למורה. המורה הוא עמוד התווך, אבל השינוי המתבקש הוא בסגנון המורה. הוא המדריך והמנטור של התלמידים". 

לדבריו של חטיב, הטכנולוגיה החדשנית היא עוד כלי מתקדם באמצעותו יובילו המורים את התלמידים לחינוך טוב יותר "כמורים וכאנשי חינוך, אנחנו חייבים להשתמש בכלים על מנת להוביל את התלמידים שלנו למטרה שבגללה אנחנו נמצאים במשרד החינוך".

מתחברים ללמידה מול מחשב? מעכשיו גם אתם תוכלו לנצל את הטכנולוגיה לטובתכם וללמוד מחוץ לגבולות הכיתה. הכירו את אתר וואלה סקול! אתר לימודים און ליין חדש מבית פורטל התוכן וואלה! באמצעותו תוכלו ללמוד מגוון מקצועות בתחומים שונים שמתאימים לכיתות א' ועד י"ב.