אילנה נולמן: "רוצים להכין את הדור הבא"

כדי להבטיח שתלמידי המחר יחיו את טכנולוגיה, דואגת מנהלת אגף החינוך, אילנה נולמן, להכין את הקרקע הטכנולוגית עוד מהשלבים הראשונים "הכנסתי רובוטיקה מגן הילדים ועד לתואר, ברור לי שזו חזית המדע"


במקביל לחינוך המקוון ולמהפכת הטכנולוגיה בבתי הספר, חשוב לדאוג לפיתוח היצירתיות לא רק בקרב התלמידים, אלא גם במרחבים הלא צפויים. בכנס חינוך EduTech, שנערך השנה בתל אביב בסימן חדשנות בלמידה, מנהלת אגף החינוך בעיריית אריאל, אילנה נולמן חושפת היכן היא התחילה להכין את הדור הבא לקראת העידן הטכנולוגי. 

(כתבת: הדס נתנאל, צילום: רועי לוי, עריכה: קשת סידי)

צמצום פערים בין הדורות 

"עלינו להתקדם וליצור מערכת חינוך שהיא מאוד רלוונטית  לעולם שלנו היום", מסבירה נולמן. היא מאמינה כי צריך להתחיל להחדיר את נושא הטכנולוגיה מגיל מאוד צעיר, על מנת שהדור הבא יגיע מוכן לסביבה המקוונת "הכנסתי רובוטיקה מגן הילדים ועד לתואר. ברור לי שרובוטיקה זה חזית המדע ולכן אמרתי להתחיל מגיל מאוד צעיר".

 לסוגיית הפערים הטכנולוגים בין דור תלמידים הצעיר לדור המורים הבוגר, מסבירה נולמן כי אנחנו חיים בעידן חדש "יש דור חדש של מורים שלא פוחדים, מורים צעירים שגדלו לתוך המחשבים במידה כזו או אחרת בגיל צעיר ואני חושבת שבצורה כזו, צמצמנו מאוד את הפער ותמיד כיף ללמוד מהתלמידים שלנו". לדבריה, העובדה שתלמידים עוזרים למורים בכיתה, גורמים למורים להבין שהם נמצאים בעידן חדש. 

"חשוב להתחיל בגיל מאוד צעיר", אילנה נולמן
"חשוב להתחיל בגיל מאוד צעיר", אילנה נולמן
(צילום: shutterstock)


אוהבים שהחומר מאוגד במקום אחד? באתר וואלה סקול! אתר הלימודים החדש מבית פורטל התוכן וואלה! אתר התוכן המוביל בישראל, תוכלו ללמוד כל מקצוע באמצעות שיעורים, תרגולים, הרצאות ופתרונות והכל דרך המחשב. המקצועות המוצעים באתר, מתאימים לכיתות א' ועד י"ב וכעת תוכלו לקבל חווית למידה איכותית, מעמיקה והכי חשוב בקצב האישי שלכם.