5 סיבות למה כדאי ללמוד אונליין

אם גם לכם נמאס מהחבר שמוציא אתכם מקשב, מהחבר שזורק מרקרים או מהמורה שיש לה עיניים בגב, לימוד דרך האינטרנט הוא הפתרון המושלם בשבילכם. אז מה הפלוסים? זה הזמן שלכם לגלות

מאת: קיינר סלע

כולנו נתקלנו בתלמידים ששואלים את השאלה בזמן הכי לא נכון, התלמידים שתמיד מתפרצים לדברי המורה, או התלמידים שעדיין מתעקשים לעשות בלגאן בכיתה. והתלמידים האלה גורמים לנו ללמוד פחות, אם בכלל. אז מה עושים כשבאמת צריכים ללמוד אבל אין את הכלים המתאימים? לימוד באינטרנט זאת התשובה הפשוטה והנכונה. הגיע הזמן להסביר באמת מה הפלוסים של לימודים באינטרנט.
 
מכירים את התלמידים האלה? זה הזמן לשינוי - וואלה! סקול
מכירים את התלמידים האלה? זה הזמן לשינוי (צילום: shutterstock)
 
 
1. על נוחות לא מתפשרים
מה יותר נוח מללמוד באווירה שמתאימה לך, בשקט שמתאים לך ועם הבגדים הנוחים והשוקו ביד? לימוד באינטרנט מעצים את חווית הלימודים ומקל על התנאים הסביבתיים מהרבה בחינות. איזה כייף לקום בבוקר לצלילי השעון המעורר הקסום, לאכול קורנפלקס ולהתיישב מול המחשב בשמש בחמימה. לימוד באינטרנט הוא ללא ספק הדרך הנוחה ביותר ללמוד.
 
2. לא סתם הזמן הוא יקר
הזמן שלנו הוא בהחלט מצרך יקר, כשאנחנו הולכים ללמוד אנחנו דואגים לבזבז אותו בכמויות מבלי לשים לב. מהרגע שמתעוררים עד לרגע שמצליחים למקום מהמיטה, עד לרגע שיוצאים מהבית ומהר מאוד נתקעים בפקקים, מחפשים חנייה במשך שעות ומגיעים מזיעים וכועסים. וככה? אי אפשר ללמוד באמת. האינטרנט חוסך לכם את כל ההתעסקות הזאת, להתעורר ולהישאר בפיג'מה, לא להיכנס לאוטו ולשמוע שוב את אותן תוכניות רדיו שמלאות בפרסומות וחיפוש החנייה שלא נגמר, הכל נראה אחרת. למידה דרך האינטרנט תשנה לכם לא רק את דרך הלימוד אלא גם את חווית הלימוד.
 
 
3. אם אין אני לי, מי לי? 
אנחנו רגילים להתרכז באחרים במקום בעצמנו. הלימודים הפורמליים מאחורי שולחן בשורה שלישית גרמו לנו לחשוב שהקבוצה חשובה, אבל עד שזה מגיע ללימודים. הגיע הזמן להתרכז בעצמכם, במה שקל או קשה לכם, במה שאתם רוצים לחזק או להשקיע בו פחות, בסופו של דבר אתם יודעים הכי טוב במה אתם חזקים או לא. בכיתה אנחנו עסוקים בלחזור על חומר שלנו אולי מובן, לתרגל עוד ועוד תרגילים שאנחנו מצליחים לפתור מהר. בכיתה אנחנו מדלגים על נושאים שקשים לנו, כי יתר הכיתה מבינה.הלימוד באינטרנט מאפשר לכם להתקדם בקצב שלכם, בזמן שלכם עם הקשיים האישיים שלכם. 
 
4. כסף זה לא הכל בחיים אבל אם אפשר לחסוך אז למה לא?
לימוד באינטרנט יוצא זול ומשתלם יותר. הקורסים שניתן ללמוד אונליין הם מגוונים ועשירים, הקורסים יפתחו אתכם ללמוד עוד נושאים שלא חשבתם עליהם, יסקרנו אתכם בעוד מגוון רחב של תחומים שלא הכרתם. וכשכל הידע החדש הזה מחיר אטרקטיבי כל מה שנותר לכם לעשות הוא רק הרצון להספיק כמה שיותר. זאת ההזדמנות שלכם ללמוד משהו חדש או לחזק את מה שלא ברור במחיר נוח ומשתלם. 
 
5. ידע= כוח
לא סתם אומרים שידע שווה כוח, איזה כיף זה לדעת והרבה. הלימודים באינטרנט מאפשרים לכם ללמוד כמה שיותר, בכל תחום שעולה על דעתכם. אם תמיד רציתם לדעת לצלם באופן מקצועי או להיות אלופי פוטושופ ולהוריד את העמוד שהורס את התמונה, או אפילו אם תמיד רציתם לדעת למכור קרח לאסקימוסים זה הזמן שלכם. יש לכם את היכולת לדעת הרבה ולצבור כוח בלתי נגמר. 
 
הגיע הזמן לרענן את שיטת הלימוד (צילום: shutterstock)
הגיע הזמן לרענן את שיטת הלימוד (צילום: shutterstock)