מהיסודי אל החטיבה: המעבר הגדול

הגעתם לחטיבת הביניים, מזל טוב. עם השינוי במיקום הלימודים שלכם בא גם השינוי בדרישות הלימודיות, וזה לא תמיד פשוט להסתגל. אז מה ההבדל בין לימודים בכיתה ו' לכיתה ז' וכיצד לימודי אונליין יכולים לסייע לכם?

מאת: וואלה! סקול

אחד השינויים המיידים שמבחינים בהם כשעוברים לחטיבת הביניים הוא בשמות של השיעורים. פתאום שיעורי "חשבון" הופכים לשיעורי "מתמטיקה", פתאום מדברים אתכם על הקבצות ובאופק כבר רואים את הבגרויות.

משנים גישה, המעבר הדרמטי בין היסודי לתיכון
משנים גישה, המעבר הדרמטי בין היסודי לתיכון
(צילום: shutterstock)

להבין מה אתם עושים

מעבר לחברים החדשים, המבנה החדש והעצום שצריך ללמוד להתמצא בו ואינסוף המורים שיכנסו ויצאו מהכיתה שלכם ידרשו מכם גם להתחיל להבין. לא רק הבנה של הטכניקה (איך לבצע פעולות חשבון שונות ולהכיר חוקים) אלא להבין למה עושים זאת ומתי נדרשת פעולה מסוימת. השינוי בגישה מתרחש בהרבה מקצועות אך בעיקר במתמטיקה. ישנם תלמידים שקל להם לבצע את השינוי הנדרש, אך ישנם תלמידים שמתקשים בכך, בייחוד מול מגוון האתגרים שהמעבר לחטיבת הביניים מעמיד בפניהם, ביניהם אתגרים לימודיים ואתגרים חברתיים.

אל תעשו את זה לבד

המעבר לחטיבת הביניים עלול לגרום לתחושות חשש או תחושה של "אני לבד במערכה", אבל אין שום סיבה אמיתית שתגרום לכם להרגיש כך. כמוכם, עוד מאות תלמידים חווים את המעבר, ומשתמשים בכלים שונים שמסייעים להם. בתחום הלימודי, למשל, עומדים לרשותכם מגוון שיעורי אונליין שיכולים לספק לכם ארגז כלים איכותי ולסייע לכם במעבר מטכניקה להבנה. בוואלה! סקול יצרנו מאגר עשיר של שיעורים במתמטיקה לכיתה ז' שיסייע לכם בהבנת החומר שנלמד בכיתה, בהכנת שיעורי בית ובחיזוק הידע ותחושת ההבנה.

השיעורים של וואלה! סקול לוקחים בחשבון את העובדה שאתם קצרים בזמן ורוצים להבין על מה מדובר. לכן כל השיעורים הם קצרים ומדויקים, משתמשים בפורמטים חוויתים כגון הנפשות ומצגות והכי חשוב מועברים על ידי המורים הכי טובים בתחום ומותאמים לתוכנית הלימודים של משרד החינוך.