מתמטיקה לכיתה ז'

מתמטיקה לכיתה ז' – מה אסור לפספס?

במרבית חטיבות הביניים בארץ יופרדו התלמידים במהלך תחילת כיתה ח' או בסוף כיתה ז', להקבצות למידה שונות הנקבעות ע"פ ביצועי התלמיד במבחנים במתמטיקה לאורך שנת הלימודים. רוב תלמידי ההקבצות ברמה הגבוהה יותר יפתחו ביטחון ואהדה למקצוע, בעוד רוב תלמידי ההקבצות הנמוכות יוותרו לעצמם בכל הקשור למקצוע המתמטיקה ויסווגו עצמם כתלמידים חלשים. הדימוי העצמי הנמוך עלול ללוות את התלמידים לא רק בחטיבת הביניים אלא גם בתיכון.

מה מצפה לתלמידי כיתה ז' במתמטיקה?

בשנת הלימודים הראשונה בחטיבת הביניים, ילמדו שלושה נושאים עיקריים: אלגברה, פעולות במספרים וגיאומטריה. תהינה הפרדה ברורה בין תכני הלימוד בקטגוריות הנ"ל, כשכל אחד מהם מורכב בפני עצמו. זה השלב שעזרת ההורים בשיעורי הבעית ובהכנה למבחנים הולכת ופוחתת, הרי כבר לא מדובר בלוח הכפל ובשברים פשוטים כמו שהיה בבית הספר היסודי, וחלק ניכר מההורים מגלים כי הם אינם שולטים בחומר הנלמד מספיק כדי ללמד את ילדיהם.

בכיתה ז' ישנם מבחנים רבים במתמטיקה וכמובן מבחן המפמ"ר במתמטיקה (מבחן ארצי בפיקוח משרד החינוך). המבחנים נבנו כדי לתת למורים אינדיקציה מה רמת התלמידים בכדי לסווג אותם להקבצות שונות בסוף השנה, אך בפועל המבחנים הרבים מפעילים לחץ רב על התלמידים, שעלול ליצר סלידה, ותחושת "אנטי" חזקה.

כיצד אתם (ואנחנו) יכולים לעזור לילדכם?

חשיבות מקצוע המתמטיקה לא תסולא בפז והצלחה בו קשורה בדרכים רבות להצלחה בחיים הבוגרים. הצורך הגדול לקבל עזרה במתמטיקה הביא את חברת וואלה! להקים את – וואלה! סקול, אתר המכיל את כל סרטוני הלימוד בכל הנושאים המתמטיים של כיתה ז' בהתאם לתוכנית הלימודים. הסרטונים נכתבו ובוצעו ע"י מיטב המורים בתחום המתמטיקה בארץ.

באתר תוכלו למצוא גם דפי עבודה להורדה, ולפתור אותם תוך כדי צפייה בסרטונים. עם וואלה! סקול לא צריך יותר לשלם אלפי שקלים למורים פרטיים. בוואלה! סקול הכנה למבחנים ולימוד שותף לאורך כל השנה באמצעות סרטוני לימוד מצגות ודפי עבודה להורדה והדפסה. חומר הלימוד מסודר לפי נושאים ותת נושאים בהתאם לתוכנית הלימודים של משרד החינוך

שיעורים לצפייה בחינם

ניסוח חוקיות - דוגמאות בסיס
ניסוח חוקיות - דוגמאות בסיס
הצבת מספרים בביטויים אלגבריים
הצבת מספרים בביטויים אלגבריים
מהו משתנה ומהו ביטוי אלגברי
מהו משתנה ומהו ביטוי אלגברי
ניסוח חוקיות - דוגמאות מתקדמות
ניסוח חוקיות - דוגמאות מתקדמות
מציאת ביטוי אלגברי והצבת מספרים
מציאת ביטוי אלגברי והצבת מספרים
טוען וידאו...
מתמטיקה לכיתה ז'

המעבר מלימודי מתמטיקה ביסודי לחטיבת הביניים מלווה בשינוי תפיסה מהותי - אם עד עכשיו לימדו אתכם טכניקה (כיצד לבצע פעולות חשבון, מדידות, חוקים בגיאומטריה), כעת הדגש הוא על הבנה של המתמטיקה, וזה כבר הרבה יותר מסובך. רוצים לתקתק את שיעורי הבית? להיכנס להקבצה טובה? להצליח במבחנים ובמבחן מפמ"ר?

צפו בשיעורים שהכנו במיוחד בשבילכם - הסברים ברורים ופשוטים עם המחשות ויזואליות שאין מצב שלא תבינו, ותשלימו את התרגול עם קבצי הכנה למבחני מפמ"ר.

בואו לגלות שמתמטיקה ממש לא חייבת להיות מסובכת

גישה לכל התכנים בקורס בעלות של החל מ- 29 ₪ לחודש בלבד