כמה עולה קורס אוטוקאד?

אין מהנדס, אדריכל או משרטט שלא משתמש באוטוקאד - תוכנת השרטוט הממוחשבת מבית Autodesk. אז איפה לומדים קורס אוטוקאד וכמה זה עולה?

מאת: מיכל כהן

מתעניין בהנדסה, אדריכלות או שרטוט? חושב ללמוד את אחד התחומים הללו? כדאי מאד שתכיר את אוטוקאד תוכנת שרטוט ממוחשבת המשמשת ליצירת שרטוטי מבנים, גשרים ושבבי מחשב. על פי אוטוקאד נקבעים התקנים של השרטוט הממוחשב, וניתן לומר שנחשבת תוכנת השרטוט העיקרית והמוכרת ביותר. בתוכנה משתמשים בעיקר מהנדסים, משרטטים ואדריכלים, כל אחד לצרכיו  -מהנדסי מכניקה יעזרו בתוכנה להכנת תוכניות למכונות ומכשירים מכניים. אדריכלים יכינו תוכניות לבנייני מגורים ומסחר, בוגרי הנדסת בניין או הנדסה אזרחית יעזרו בה לעיצוב ובניית כבישים, גשרים, מערכות ביוב ופרויקטים גדולים אחרים. מהנדסי חשמל יכינו תרשימים של פריסות מערכות חיווט חשמלי. ומהנדסי אווירונאוטיקה יצרו שרטוטים להרכבת מטוסים ומכשירים נלווים אחרים.

כמה עולה קורס אוטוקאד במכללות

קורס אוטוקאד נלמד במכללות מקצועיות שונות ברחבי הארץ, אשר חלקן דורשות 12 שנות לימוד כתנאי קבלה. קורס בסיסי המלמד שרטוט התחלתי, שרטוט בדו מימד, ולעתים גם בתלת מימד, יעלה בין 1,000 ל-2,000 ש"ח. בעוד קורס מקצועי המתעמק בתוכנה וכולל כלים מתקדמים, יעלה בין 5,000 ל12,000 ש"ח. תלוי במכללה, בשעות הלימוד ובמערך השיעורים.

כמה עולה קורס אוטוקאד באינטרנט

קורס אוטוקאד ניתן ללמידה אונליין וכמובן יעלה פחות משמעותית מלימודים במכללה. אתר וואלה! סקול מציע מגוון קורסים מקצועיים, ביניהם קורס אוטוקאד ברמה גבוהה, בעבור תשלום של 150 ש"ח לחודש. ניתן ללמוד כל אחד מהקורסים בקצב שלכם, כמה פעמים שתצטרכו, ובכל זמן שנוח לכם. הקורסים מועברים על ידי מומחים בתחום בצורה ברורה ומובנת.

עבודת אוטוקאד
עבודת אוטוקאד
(צילום: shutterstock)