ילקוט לכל ילד

במסגרת הפרויקט, הכינו החיילים מארז ילקוטים מיוחד המיועד לילדים נזקקים. וואלה! סקול נרתם אף הוא למשימה ונתן לילדים גישה חינם לתכני הלימודים באתר

מאת: אורית שם אור

לקראת תחילת שנת הלימודים, נרתמו חיילי משמר הגבול על מנת לארוז למעלה מ-800 תיקי בית ספר עבור האחים הקטנים של חיילים ממשפחות מצוקה. המבצע החברתי המיוחד אורגן על ידי עמותת "צימאון", שבראשה עומד הזמר שלמה ארצי. גם אתר וואלה! סקול נרתם לעזרה ונתן במתנה מאות קודים לתלמידים, כדי שיוכלו ללמוד בחינם את חומר הלימוד שלא הבינו בכיתה, לתרגל ולהצליח.

מכינים את הילקוטים לילדים
מכינים את הילקוטים לילדים
(צילום: דובר משמר הגבול)

פרויקט הילקוטים המיוחד של עמותת צימאון מתקיים כבר שלוש שנים. במסגרתו, מסייעת העמותה לילדים מעוטי יכולת העולים לכיתות א'-ו', ומחלקת להם ילקוט בית ספר המאובזר בציוד דוגמת קלמר, מחברות, סרגלים, עפרונות ומחדדים. את הילקוטים אורזים חיילים, ולאחר מכן הם מועברים לחיילים בעלי אחים צעירים הזקוקים לעזרה כלכלית. "מבחינת הילד, אחיו הביא את זה מהצבא וזה חיבור נורא נכון ומרגש", אומרת מנכ"ל העמותה, מיכל חלד.

לדבריה, "יש פידבקים מדהימים מהחיילים, שאוהבים לחזור עם מתנה לאחים שתכף מתחילים ללמוד, כשהם יודעים שההורים לא יכולים להרשות לעצמם את עזרי הלמידה הבסיסיים. גם הילדים מצידם נהנים לקבל מתנה מאחיהם החיילים שחזרו מהצבא".

נרתמו לעזרה. חיילי משמר הגבול
נרתמו לעזרה. חיילי משמר הגבול
(צילום: דובר משמר הגבול)

צימאון גדול לנתינה

על מנת להגיע למשפחות קשות יום הזקוקות לעזרה, פונה העמותה לעזרת משקיות הת"ש של החיילים. לדברי החיילת ספיר שושני, שפנתה במכתב נרגש לעמותה, "מדובר במשפחות שחיות בתנאי מחייה מאוד קשים, והפגיעה ניכרת גם בילדי המשפחה".

מי שעומד בראש העמותה הוא הזמר הפופולארי שלמה ארצי. חלד מוסיפה כי ""שלמה הקים את העמותה ובתור נשיאה הוא מאוד מעורב בכל ההתנהלות". גם שם העמותה קשור קשר עמוק לזמר, ולא במקרה היא נקראת על שם אלבומו – "צימאון". "חיפשנו שם בתקופה בה יצא הדיסק, והבחירה בו נועדה כדי לשקף את הצימאון הגדול שהיה לנו לנתינה", אומרת חלד.

בדרך לילדים
בדרך לילדים
(צילום: דובר משמר הגבול)

אתר וואלה! סקול, המציע לימודים דרך הרשת ומאפשר ללמוד און ליין את השיעורים הנלמדים בבית הספר - מכיתה א' ועד לבגרויות, וכן מכיל גם קורס פסיכומטרי, קורסים אקדמיים וקורסי מחשבים, לקח חלק ביוזמה ופתח את הלימודים באתר לשימוש חינם עבור ילדי הפרויקט.

"עבורנו זה כבוד לקחת חלק במיזם המקסים של עמותת צימאון, מכיוון שאני מאמין שביחד נוכל לסייע, אפילו במעט, בצמצום הפערים החברתיים בישראל", מוסיף שמעון כהן, מנכ"ל וואלה! סקול.

מטרתו של אתר וואלה! סקול היא לתת לתלמידים בישראל עזרה ותגבור בהבנת החומר שנלמד בכיתה, ולשמש כלי משלים לשיעורים בבית הספר. לדברי כהן, "תלמיד שלא הבין את חומר יכול להיכנס לאתר ולקבל הסברים מפורטים והמחשות ויזואליות, שיעזרו לו להבין את החומר, ויחסכו לו אלפי שקלים על מורים פרטיים".