דפנה תמיר: "תפקיד המורה השתנה"

עד כמה הטכנולוגיה תופסת מקום בלמידה וכיצד מצליחים לשלב מורים בעידן טכנולוגי? מנהלת התכנית "מחשב לכל מורה", דפנה תמיר, מגדירה קווים חדשים לדמות המורה

מאת: וואלה! סקול

אם חשבתם שסגל המורים במערכת החינוך חוששים מכניסתו של העידן הטכנולוגי, מסתבר שטעיתם ובגדול. במסגרת כנס EduTech לתקשוב בחינוך, שנערך השנה בתל אביב בסימן חדשנות בלמידה, הגיעה מנהלת התכנית "מחשב לכל מורה", דפנה תמיר, מטעם קרן אתנה להעצמת מורי ישראל, במטרה להסביר מדוע כל כך חשוב לשלב את מורי ישראל במערך הטכנולוגי. 

(כתבת: הדס נתנאל, צילום: רועי לוי, עריכה: קשת סידי)

מיישרים קו עם העולם הטכנולוגי

"אני חושבת שזה מהלך מאוד מבורך. העולם כולו נמצא בעידן הטכנולוגי, התלמידים נמצאים בעולם הזה והמורים חייבים להיות שם. אנחנו בקרן אתנה נותנים מחשב נייד לכל מורה, בשילוב תכנית הישתלמות של 120 שעות, שבעצם מכשירה אותם ונותנת את האפשרות ללמד בעזרת הכלים הטכנולוגיים". 

אולם האם המורים נתקלים בקשיי הסתגלות? תמיר מסבירה כי "המורים מאוד רוצים להיכנס לעידן הטכנולוגי והם מברכים על המהלך". לדבריה, אם בעבר המורה היה מקור הידע, כיום תפקידו השתנה "התלמיד צריך את המורה כמנטור, הוא זה שיכוון אותו למקורות המידע".

 וכיצד תמיר רואה את מערכת החינוך בשילוב הטכנולוגיה בעתיד? "אני רוצה להאמין שאנחנו נמשיך להיות StartUp Nation, המוח היהודי זה המשאב העיקרי שלנו ושנמשיך להיות ראשונים בכל דבר בעולם". 

"העולם כולו נמצא בעידן הטכנולוגי והמורים גם חייבים להיות שם", דפנה תמיר
"העולם כולו נמצא בעידן הטכנולוגי והמורים גם חייבים להיות שם", דפנה תמיר
צילום מסך: וואלה סקול

מחפשים את החוויה בלמידה? באמצעות אתר הלימודים החדש וואלה סקול מבית פורטל התוכן וואלה! אתר התוכן המוביל בישראל, תוכלו להפוך את הלמידה לנגישה ואיכותית יותר. החל מקורסים בסטטיסטיקה, קורסי פסיכומטרי, בגרות במתמטיקה, אנגלית עריכת וידאו ועוד, תוכלו ללמוד בקלות ובקצב שלכם דרך המחשב. מעכשיו כבר לא צריך להילחץ אם לא הספקתם לכתוב כל מילה שהמורה אמר.