רונית מאור: "יוצרים שינוי בצורת ההוראה"

המפכה הטכנולוגית במערכת החינוך כבר כאן והיא מורגשת יותר מתמיד, רונית מאור, מדריכה ארצית באגף טכנולוגיות מידע, מסבירה: "יש 1,800 בתי ספר שנמצאים בתכנית התקשוב"

מאת: וואלה! סקול

האם שילוב הטכנולוגיה במערכת החינוך בישראל אכן מורגש בכיתות הלימוד? במסגרת כנס לתקשוב בחינוך EduTech, שנערך השנה בתל אביב בסימן חדשנות בלמידה, מסבירה רונית מאור, מדריכה ארצית באגף טכנולוגיות המידע של משרד החינוך, כיצד המהפכה הטכנולוגית נוכחת בפועל בבתי הספר. 

 

(כתבת: גל יונגר, צילום: ערן פז, עריכה: קשת סידי)

"יש 1,800 בתי ספר שנמצאים בתכנית התקשוב שבהם מקודמים על ידי המשרד, כל מערכות התקשוב השונות בתוך הכיתות. אז מערכת התקשוב נמצאת במערכת החינוך בהיבטים שאפילו לא מדמיינים אותם", מדגישה מאור.

המחשת החומר הנלמד באמצעות הטכנולוגיה 

ובכן, כיצד מורגשת המהפכה הטכנולוגית בכיתות עצמן? מאור מסבירה כי "כמעט בכל הכיתות היום יש מקרן ועמדת מורה מקוון, שהמורים יכולים להכניס את היוטיוב לכיתה או להכניס ויקיפדיה או להמחיש דברים שנמצאים בתוך הספרים הדיגיטליים ולהראות אותם בצורה מאוד בולטת וגדולה". 

מאור מחדדת את עניין השינוי הפדגוגי וטוענת כי "די בכך שיוצרים איזשהו שינוי בצורת ההוראה, במקום שמורה עומד ומספר את הסיפור, פתאום עוד כמה מספרים אתו את הסיפור הזה, אז זה כבר נעשה משהו אחר לגמרי מבחינת התלמידים". 

"כמעט בכל כיתה יש מקרן ועמדת מורה מקוון", רונית מאור
"כמעט בכל כיתה יש מקרן ועמדת מורה מקוון", רונית מאור
צילום: shutterstock

מתחברים ללמידה מול מחשב? מעכשיו גם אתם תוכלו לנצל את הטכנולוגיה לטובתכם וללמוד מחוץ לגבולות הכיתה. הכירו את אתר וואלה סקול! אתר לימודים און ליין חדש מבית פורטל התוכן וואלה! באמצעותו תוכלו ללמוד מגוון מקצועות בתחומים שונים שמתאימים לכיתות א' ועד י"ב.