שלמה ישי: "אי אפשר לעבוד ללא מחשב"

המחשב אומנם נכנס לתחום ההוראה במערכת החינוך, אך יש פעולות שהוא לא יוכל לעשות. שלמה ישי מסביר אילו סכנות מביא עמו המחשב ומה תפקידו של המורה בעידן הטכנולוגי החדש?

מאת: וואלה! סקול

מערכת החינוך מתקדמת לעבר למידה מתוקשבת ונראה כי עולם הטכנולוגיה מחלחל בתחום החינוך. עם זאת, לדעתו של שלמה ישי, סגן מזכ"ל הסתדרות המורים במשרד החינוך, ישנם דברים שהטכנולוגיה לעולם לא תוכל לעשות. ישי אמר את דעתו בכנס לתקשוב וחינוך EduTech, שנערך השנה בתל אביב בסימן חדשנות בלמידה.

(כתבת: הדס נתנאל, צילום: רועי לוי, עריכה: קשת סידי)


הסכנות שמבעד למחשב


"אין ספק שהיום אי אפשר לעבוד במערכת החינוך ובכיתה ללא מחשב", אומר ישי שמעודד את כניסת הטכנולוגיה, "הוא תופס את מקומו של הלוח והגיר, אבל צריך לדעת להפעיל אותו". ישי מביע את דאגותיו מכניסת הטכנולוגיה, "המורים צריכים להיות מאוד זהירים עם כל מה שקורה היום ברשת" ומוסיף כי "המורים צריכים להכיר ולעבוד עם זה".


התלמידים נולדו לתוך העידן הטכנולוגי, אך על המורים להכיר את הטכנולוגיה החדשה ולדעת לתפעל אותה. בכדי לצמצם את הפערים, ישי מסביר ש"גם בקרן וגם בהסתדרות המורים, אנחנו מקיימים קורסים למורים שלא ייבהלו מהמחשב".


לדעתו, בעוד כעשר שנים מערכת החינוך לא תוכל להתקיים בלי מחשב, "אי אפשר בלי זה ואני מעריך שבסופו של דבר זה מה שיקרה בכל מערכת החינוך", הוא מסכם.

"
"מקיימים קורסים למורים שלא ייבהלו מהמחשב"
(צילום: אתר רשמי, נתניה אחת)


על אתר וואלה! סקול, כבר שמעתם? האתר מציע אלפי שיעורי וידאו ותרגולים אונליין לכל הגילאים, מכיתה א' עד י"ב וכן שיעורי הכנה לבגרויות וקורסי העשרה למבוגרים. השיעורים מועברים על ידי מיטב המורים המספקים חוויית לימוד קלילה ונגישה, כאשר ניתן ללמוד בכל זמן נתון ומכל מקום שרוצים.