עופר זעפרני: "ישראל נמצאת בראשית הדרך"

אנשים יעידו כי מדינת ישראל נמצאת בקדמת הטכנולוגיה, עם זאת לדעתו של עופר זעפרני, מנהל בית הספר הרב תחומי על שם בגין בצפת, תהליך ההסתגלות לעולם הגלובלי הוא לא פשוט

מאת: וואלה! סקול

הטכנולוגיה מתקדמת ומתפתחת בתחומים שונים, אך נראה כי במערך החינוך היא נותרה מאחור. בכנס לתקשוב וחינוך EduTech , שנערך השנה בתל אביב בסימן חדשנות בלמידה, הוצגו אמצעים טכנולוגיים חדישים מקדמת הטכנולוגיה. עופר זעפרני, מנהל בית הספר הרב תחומי על שם בגין בצפת, נכח בכנס וטען כי ישנו פער במיתוג של מדינת ישראל כמדינת הייטק, לבין ההסתגלות של הטכנולוגיה במערכת החינוך.

(כתבת: גל יונגר, צילום: ערן פז, עריכה: קשת סידי)


"שחלילה לא נהפוך למכונות"


מדינת ישראל אומנם ידועה כמרכז הייטק אך לדעתו של זעפרני, על פני השטח דברים נראים אחרת. "אני חושב שמדינת ישראל נמצאת בראשית הדרך, אנחנו מדינה שנחשבת למדינת הייטק ומצד שני קיים פער גדול בין המיתוג של מדינת ישראל כמדינת הייטק, לבין מערכת החינוך שעוברת תהליך לא פשוט בהסתגלות ובהתאמה שלה, אל העולם האמיתי, אל העולם הגלובלי", אומר זעפרני.


לדעתו, מערכת החינוך משנה את פניה, "אם פעם התלמידים היו צריכים להתאים את עצמם אל בית הספר ולקבל על עצמם את הכללים ואת המסגרת, היום אנחנו מחויבים להתאים את עצמנו אל העולם החדש שלתוכו הילדים גדלים".


יש החוששים מכניסתו של המחשב שכן יחליף את תפקיד המורה, אך זעפרני לא חושב שדבר כזה עתיד לקרות. "לצד ההתפתחות הטכנולוגית, המקום של אנשי החינוך ומערכת החינוך הוא ליצוק את עולם הערכים ואת המיומנויות הרגשיות, כדי שחלילה לא נהפוך למכונות", הוא מוסיף.

שיעורים אונליין לכיתה ו

על אתר וואלה! סקול כבר שמעתם? אתר לימודים אונליין המציע אלפי שיעורים ממגוון תחומים, המתאימים לכל הגילאים. האתר מספק שיעורים לתלמידים בכיתה א' עד י"ב וכן שיעורי הכנה לפסיכומטרי, קורסי העשרה ולימודים אקדמיים. את השיעורים מעבירים מיטב המורים והופכים את חוויית הלימוד לנגישה, פשוטה ומובנת.