סוהא חאלד: "זה רק עניין של זמן והתנסות"

הטכנולוגיה החדישה מחלחלת במערך החינוך של המגזר הערבי, אך עלולה ליצור פערים חברתיים בין התלמידים. סוהא חאלד, המלמדת בבית הספר עומר אבן אלח'טאב בכפר מכר, מביעה את דעתה בנושא

מאת: וואלה! סקול

תלמידים מרחבי הארץ מתהדרים במוצרי אלקטרוניקה מהטכנולוגיה המתקדמת ביותר ונעזרים בה, הבעיה היא כי לא כל התלמידים יכולים להרשות לעצמם לרכוש את המוצרים הללו. סוהא חאלד, רכזת תקשוב ומורה למתמטיקה בבית הספר עומר אבן אלח'טאב בכפר מכר, השתתפה בכנס EduTech לתקשוב וחינוך שנערך בתל אביב, והביעה את דעתה בנושא הפער החברתי.

(כתבת: הדס נתנאל, צילום: רועי לוי, עריכה: קשת סידי)

המחשב יעזור למורה ולתלמיד


הטכנולוגיה נכנסה למערך החינוך ומשנה את פני הלמידה, "אני מאוד מרוצה מזה", אומרת חאלד, "יש לנו מחשבים לכל מורה, יש לנו מקרנים בכיתה, אנחנו משתמשים במחשב, יש לנו ספרים דיגיטליים. אני חושבת שזה מדבר לכל התלמידים".


חאלד מודעת לפערים החברתיים שהטכנולוגיה עלולה ליצור, "זה קצת בעייתי, אבל אנחנו שואפים שלכל תלמיד יהיה אייפד ואז נוכל לפתור את כל הבעיות האלה", היא מציינת. גם להסתגלות המורה לטכנולוגיה היא מתייחסת ואומרת ש"זה רק עניין של זמן ושל התנסות. כמו שילד קטן נכנס למחשב ועושה הכל, גם מורה יכול לעשות את זה". 


חאלד היא מבין המורים שמבינים את היתרונות של הטכנולוגיה, "המחשב יעזור למורה ויעזור לתלמיד. יש תלמידים שלא מבינים את החומר, אבל על ידי מחשב הם יבינו יותר. המורה יכול להשתמש בכל מיני אמצעי המחשה, זה תלוי במורה, בתלמיד, ברצון, במשרד החינוך". 

שיעורי חשבון לכיתה ג'

גם אתם רוצים ללמוד דרך האינטרנט? אתר וואלה! סקול מציע מגוון לימודים אונליין, שיעורים המועברים על ידי מיטב המורים ומקנים ידע חדש ומעמיק. השיעורים מוצעים לכל הגילאים החל מכיתה א' עד קורסי העשרה למבוגרים, בין אם זה שיעורי מתמטיקה, אנגלית, לשון, סטטיסטיקה או שיעורי עיצוב, עריכת וידאו או לימודי תיאוריה.