ג'מאנה הואש: העולם הופך לכפר גלובלי

מערכת החינוך משלבת את הטכנולוגיה בתחום הוראה, אך יש החוששים כי המעבר ללמידה מתוקשבת תגדיל את הפערים ותותיר את הפריפריה והמגזר הערבי מחוץ לתמונה, האומנם זה כך?

מאת: וואלה! סקול

בשנים האחרונות מערכת החינוך מתקדמת לעבר למידה מתוקשבת, אך עם זאת יש החוששים כי ההתקדמות הטכנולוגית תשאיר את הפריפריה ואת המגזר הערבי מאחור. ג'מאנה הואש, רכזת תקשוב בחטיבת הביניים אבן רושד בג'דיידה מכר, השתתפה בכנס לתקשוב וחינוך EduTech, שנערך השנה בתל אביב בסימן חדשנות בלמידה. לדעתה, הטכנולוגיה מאיצה את הפיכתו של העולם לכפר גלובלי ולכן לא ייתכן כי יווצר פער.

(כתבת: הדס נתנאל, צילום: רועי לוי, עריכה: קשת סידי)

המחשב לא מחליף את המורה


יש מורים שמתנגדים לשינויים הטכנולוגיים במערך החינוך ומסרבים לקבל את הלמידה המתוקשבת, אך לדעתה על הואש יש לקבל את הטכנולוגיה בברכה, "הטכנולוגיה והאינטרנט הופכים את העולם לכפר קטן".


המחשב יכול לתרום במהלך הלמידה, לתלמיד ולמורה, אך הוא לא מחליף את המורה. "המחשב הוא כלי ומורה חכם משתמש במחשב על מנת לייעל את תהליך ההוראה", היא מסבירה. לדעתה, כדי להוריד את החשש ולעזור למורים לקבל את הטכנולוגיה, יש לתת להם ביטחון וכך לעודד אותם.


חטיבת הביניים אבן רושד בו מלמדת הואש, מתאימה את עצמה לעידן הטכנולוגי אך עדיין לדעתה של הואש יש לאן לשאוף. "אני מאחלת שמשרד החינוך ייתן לנו את התקציבים הראויים על מנת לתקשב את כל בית הספר", היא מציינת.

"העולם
"הטכנולוגיה והאינטרנט הופכים את העולם לכפר קטן"
(צילום: shutterstock)


רוצים ללמוד באינטרנט? אתר וואלה! סקול מציע חוויית לימוד נוחה וקלילה המאפשרת ללמוד מכל מקום ובכל זמן נתון. האתר מספק אלפי שיעורי וידאו ממגוון שיעורים המתאימים לכל הגילאים, החל מכיתה א' עד י"ב, כולל קורסים אקדמיים וקורסי העשרה למבוגרים. האתר מספק הסברים מעמיקים, כאשר ניתן למצוא בין היתר דפי עבודה לתרגול החומר.