אייל צייג: למידה מתוקשבת זה העתיד

התקדמות העידן הטכנולוגי והשתלבותו במערך החינוך משנה את תהליכי הלמידה. אייל צייג, סגן מנהל אגף החינוך במועצה האזורית דרום השרון, מסביר כיצד ישתנה תפקיד המורה בישראל

מאת: וואלה! סקול

ההתקדמות הטכנולוגית משנה את תהליכי הלמידה במערכת החינוך בישראל, ההוראה המסורתית של פעם מתחלפת בהוראה מתוקשבת. במסגרת כנס EduTech  לתקשוב וחינוך, שנערך השנה בתל אביב בסימן חדשנות בלמידה, הסביר אייל צייג, סגן מנהל אגף החינוך, הנוער והספורט במועצה אזורית דרום השרון, את דעתו בנושא. 

(כתבת: הדס נתנאל, צילום: רועי לוי, עריכה: קשת סידי)

תפקיד המורה משנה כיוון


ההתקדמות הטכנולוגית מובילה לשינויים במגוון תחומים, בין היתר במערכת החינוך בישראל. תהליכי הלמידה משתנים ומשלבים בתוכם את המחשב, "אנחנו חייבים לצעוד לשם כי זה העתיד", אומר צייג, שמבין כי שיטת הלימוד מתקרבת לעבר למידה מתוקשבת.  


כניסת המחשב לעולם החינוך משנה גם את תפקיד המורה, "נצטרך להדריך אותם למיומנות אחרת מכיוון שהוראה פרונטלית והוראה דיגיטלית היא שונה", הוא מסביר ומוסיף, "המורים קצת מאחורה אבל אני חושב שזה תהליך".


שילוב הטכנולוגיה בלמידה ובהוראה מעלה תהיות אצל רבים, שחוששים שהמחשב ישפיע על הכישורים החברתיים של התלמידים. "יש פחד כזה במערכת", מודה צייג, "אבל עובדים על זה בתנועות הנוער, בפעילויות הבלתי פורמליות ובעבודה של קבוצות מול מסך אחד שמובילים לשיח קבוצתי".


באתר וואלה! סקול ניתן ללמוד מגוון קורסים אונליין המותאמים לכל הגילאים ולהבטיח חוויית לימוד נוחה, נגישה וקלילה. האתר מציע אלפי שיעורי וידאו ותרגולים המועברים על ידי מיטב המורים.