אורי בן ארי: "צריכים להתכונן לעתיד"

יש אנשים שיטענו כי מערכת החינוך של מדינת ישראל אינה מתקדמת, אך לדעתו של אורי בן ארי, נשיא ומייסד קרן אתנה, למרות הביקורות "יש לנו מערכת חינוך מאוד טובה ביחס לעולם"

מאת: וואלה! סקול

המהפכה הטכנולוגית משפיעה על התפתחות חיי החברה האנושית ומביאה לשינויים במערכת החינוך. לדעתו של אורי בן ארי, נשיא ומייסד קרן אתנה להעצמת מורי ישראל, שהשתתף בכנס לתקשוב וחינוך EduTech שנערך השנה בתל אביב בסימן חדשנות בלמידה, לטכנולוגיה יש תפקיד חשוב, אך כדי להתכונן לשינוי צריך להעצים את המורים בישראל.

(כתבת: הדס נתנאל, צילום: רועי לוי, עריכה: קשת סידי)

השפעת הטכנולוגיה על המורים בישראל


"אנחנו מאמינים שהמהפכה הטכנולוגית עשתה הרבה שינויים", מציין בן ארי "והמפתח או סוכן השינוי, זה המורים שאותם צריך להעצים". בן ארי הוביל את הקמתה של קרן אתנה לפני שבע שנים במטרה "להחזיר להם (למורים) את המעמד של מקור הידע על ידי נתינת מחשב נייד לכל מורה, ביחד עם 120 שעות של הדרכה".


"לטכנולוגיה יש תפקיד מאוד חשוב בחינוך אך לא תפקיד מרכזי, היא לא תחליף את המורה", הוא מדגיש ומוסיף, "מורה חכם זו כיתה חכמה". ואם יש אנשים שחושבים שהמורים נרתעים מהטכנולוגיה משום שלא נולדו לעידן הזה, לדעתו של בן ארי מדובר במיתוס, "למורים אין שום בעיה ושום פחד".


אם מסתכלים על התפתחות הטכנולוגיה בעולם, לדעתו של בן ארי מדינת ישראל נמצאת במקום מתקדם. "למרות הביקורות, יש לנו מערכת חינוך מאוד טובה ביחס לעולם, אבל אנחנו צריכים להתכונן לעתיד. הטכנולוגיה פותחת פערים ואנחנו חייבים לצמצם אותם", הוא מציין.

"מורה חכם זו כיתה חכמה"
"הטכנולוגיה פותחת פערים ואנחנו חייבים לצמצם אותם"
(צילום: אתר רשמי, קרן אתנה)


על לימודים אונליין שמעתם? אתר וואלה! סקול מציע אלפי שיעורי וידאו המותאמים לכל הגילאים ומציעים מגוון רחב של שיעורים, החל ממתמטיקה, אנגלית, ביולוגיה, לשון עד ללימודי אקדמיה וקורסי העשרה למבוגרים. את השיעורים מעבירים מיטב המורים שעוזרים ללמוד את החומר בפשטות ובקלות בכל זמן ומכל מקום שתרצו.