אילן ברוך: "חילקנו 900 אייפדים לתלמידים"

במהלך שלוש השנים האחרונות כחלק מתכנית למידה חדשנית בבית הספר הולץ, קיבלו התלמידים והמורים כ-900 מכשירי אייפדים. מנהל פרויקטים טכנולוגיים מרשמת עמל, אילן ברוך, צופה לנו עתיד מזהיר: "השמיים הם הגבול"

מאת: וואלה! סקול

בשונה ממחברות וספרים שמשתייכים לדור העבר, המילה האחרונה כיום בבתי הספר היא המחברת האינטראקטיבית, או בשמה המוכר לכולנו: האייפד. במסגרת כנס לתקשוב בחינוך EduTech, שנערך השנה בתל אביב בסימן חדשנות בלמידה, מסביר מנהל הפרויקטים הטכנולוגיים מרשת עמל, אילן ברוך, על חלוקת האייפדים בבית הספר ועל הדרך בה המורים קיבלו את השינוי. 

(כתבת: הדס נתנאל, צילום: רועי לוי, עריכה: קשת סידי)

המעבר מחינוך מסורתי לטכנולוגי 

"בשלוש שנים האחרונות נכנסנו עם 900 אייפדים בבית הספר הולץ. אייפד אחד לכל תלמיד שהוא לוקח אותו הביתה", מסביר ברוך. הוא מוסיף "הכנסנו גם רשת אלחוטית בכל בתי הספר ברמה מאוד גבוהה". 

ובכן, כיצד המורים שהיו רגילים למודל החינוך המסורתי, מסתגלים לשינוי הטכנולוגי? ברוך מסביר כי השינוי נעשה בצורה הדרגתית בשילוב עבודת הכנה מוקדמת "לוקחים מורה מכל בית הספר ומוציאים אותו להשתלמות בחו"ל, לאחר שהוא חוזר לארץ, הוא מלמד את שאר המורים. זה עובד מצוין". 

נקודה נוספת אליה מתייחס ברוך היא האיזון בין ההשפעה הטכנולוגית על הכישורים האנושיים, הוא מתאר אנשים ששהו בסביבת מחשב ולאחר מכאן התבקשו לכתוב מבחן. ברוך מתאר כי "כתב היד של שלהם אינו היה שוטף ולכן אתה חייב למצוא את האיזון, שלא נשכח גם לכתוב".

בהתאמה למהפכה הטכנולוגית ולכניסתם של האייפדים לכיתות הלימוד, ברוך טוען כי "השמיים הם הגבול, אני מאמין שבמהלך השנתיים הבאות יהיה חידוש נוסף, אין לזה סוף". 

מרגישים שאתם לומדים טוב יותר דרך המחשב? אתר הלימודים החדש וואלה! סקול מבית פורטל התוכן וואלה! אתר התוכן המוביל בישראל, מעניק לכם חוויות לימוד איכותית ונגישה באמצעות קורסים אונליין. כך תוכלו ללמוד מכל מקום, בכל זמן ובקצב שלכם. החל מקורסים באנגלית, מתמטיקה, תוכנת פוטושופ, קורסי פסיכומטרי ועוד, תוכלו להתקדם בחומר, להבין לעומק ולהצליח מבלי אפילו לצאת מהבית.