סאמר סקול – חוויה לימודית בקיץ

החופש הגדול מתחיל ואתם מחפשים פעילות מעניינית לקיץ? צאו יחד עם בני נוער המגיעים מכל העולם לכמה שבועות של טיולים, סיורים, לימודים ופעילויות, באחד מהקולג'ים היוקרתיים באנגליה

מאת: קורן דור

הורים רבים מוצאים את עצמם אובדי עצות לקראת החופש הגדול. אי היכולת לקחת ימי חופש ולבלות עם ילדיהם מאלצת אותם לחפש אחר פתרונות אלטרנטיביים כמו קייטנות, אטרקציות, מסגרות חינוכיות, קורסים. אך תוכניות לחוד ומציאות לחוד.

בפועל, רוב הילדים יבלו את החופש הגדול בצפייה ממושכת בטלוויזיה או מול מסך המחשב, ברוטינה חוזרת של סיבובים בקניונים, ביקור חברים, בריכה וים, ולא בהכרח יגשימו את משאלות הלב של הוריהם בנוגע לפעילות חווייתית או מעשירה.

יש לזכור שהקייטנות נמשכות זמן קצר ורובן סובבות סביב בילויים בהיעדר ערך מוסף, הטלוויזיה היא פיתרון נגיש אך מנוון, וכל פעילות מחוץ לבית עולה כסף. התוצאה היא עוד חופש גדול ארוך, יקר ונטול ריגושים.

סאמר סקול – חוויה של פעם בחיים
סאמר סקול – חוויה של פעם בחיים
(צילום: dreamstime)

מחנה קיץ חלומי

סאמר סקול מציע את כל מה שהורים מחפשים וילדים רוצים בעלות אטרקטיבית מאוד. מחנה הקיץ שהפך כבר למסורת אצל משפחות רבות ברחבי העולם מתקיים מדי שנה באזורים היפים ביותר באנגליה. לפנימיות יוקרתית ולקולג'ים מפוארים מגיעים ילדים ובני נוער בגילאי 10-18 מכל קצוות תבל במטרה לשפר את השליטה בשפה האנגלית.

אך שיעורי אנגלית סדירים הם רק התירוץ לצאת לסאמר סקול. מחנה קיץ הוא הרבה יותר מהכרות מעמיקה עם השפה האנגלית. טיולים בחיק הטבע, ביקור במוזיאונים, פארקים מדהימים, מחזות זמר, חוויות בלתי נשכחות וחברים לכל החיים מחכים למשתתפים בסאמר סקול.

מדובר בשבועיים-שלושה גדושים באטרקציות יוצאות דופן ומפגשים ייחודיים עם בני גילם באווירה מלהיבה עם הרבה אקשן. תוסיפו לזה יתרונות כמו חיזוק הביטחון העצמי והעלאת הדימוי של הילד ותקבלו נוסחה מנצחת לחופש.

באווירה מלהיבה במקומות היפים באנגליה

סאמר סקול מתקיים בחודשים יולי ואוגוסט בשלל אזורים ברחבי אנגליה: אוקספורד, באת', קיימרידג', ברייטון ועוד. אלה הם אזורים שלווים וקסומים, שופעים ירוק, חלקם נושקים לחופי ים, קרובים לטירות עתיקות ולאטרקציות שונות.

הפנימיות והקולג'ים שמתרוקנים מיושביהם בתקופת החופש, מארחים את המשתתפים הצעירים באווירה נעימה ובסביבה ידידותית הכוללת מגרשי ספורט ענקיים, בריכת שחייה, מדשאות גדולות וחדרים מאובזרים היטב. כאן, הם ילמדו כל יום שיעורי אנגלית אצל מורים דוברי השפה המשתמשים בטכניקות יצירתיות במיוחד להפנמת השפה האנגלית כגון בימוי פרסומות, משחקי תפקידים, האזנה למוסיקה, קריאת עיתונים, אתגרים שונים, כשהמשתתפים מחולקים לפי רמות ידע ובקבוצות קטנות יחסית מתרגלים יום יום את השפה.

סאמר סקול בלונדון עם כל האתרים הכי שווים
סאמר סקול בלונדון עם כל האתרים הכי שווים
(צילום: dreamstime)

הייחוד הוא שכמובן השפה האנגלית היא השפה המקשרת בין המשתתפים, כיוון שכל אחד מהם מגיע ממדינה אחרת ודובר שפה אחרת. אחר-הצהריים, הילדים ובני הנוער משתתפים בחוגי ספורט, חוגי אומנות או יוצאים לטייל עם המדריכים.

בכל מחנה קיץ בכל יעד נערך ביקור בעיר הבירה לונדון, נסיעה מדליקה באוטובוס דו-קומתי, ביקור במוזיאון השעווה מאדאם טוסו, שייט בתמזה ופעילויות נוספות.

הנסיעה לבד לחו"ל תורמת המון לביטחון העצמי של הילדים, שרובם לא מגיעים עם חברים מהבית אך האווירה המגבשת והפעילויות השונות מסייעת להם להתגבר על החשש ולרכוש חברים לכל החיים.

בניגוד למה שנהוג לחשוב, העלות הכוללת של סאמר סקול אינה גבוהה כל כך, היות ובמחיר מגלמים את כרטיסי הטיסה, הביטוחים, הלינה, האוכל, כל הטיולים והאטרקציות השונות וכמובן, לימודי אנגלית יומיומיים. כשמשווים את מחירו של סאמר סקול לקייטנות קיץ בארץ או לקורסים, אי אפשר להתחרות בכך שמדובר בחופשה שלמה בחו"ל הכוללת תוכנית אומנותית גדושה בהעשרות ובפעילויות.

לפרטים נוספים על סאמר סקול באנגליה היכנסו לאתר www.summerschool.co.il