המדריך לתקופת מבחנים

תקופת מבחנים איז קומינג: איך עוברים את התקופה המאתגרת מבלי לאבד את העשתונות – המדריך

מאת: מיכל אלמוג


ערימות של סיכומים, לילות טרופים ללא שינה, כאבי בטן לפני מבחן ואובססיה לתפריטי משלוחים; סך הכל תקופת מבחנים סטנדרטית. אל דאגה, אין סיבה אמתית להילחץ – ריכזנו עבורכם טיפים מקצועיים שיעזרו לעבור את תקופת המבחנים בשלום (גם אם רבצתם רוב הסמסטר על הדשא).


חומרי לימוד
חומרי לימוד איכותיים זה לא עניין של מה בכך, במיוחד בהנחה והעברתם את מרבית הסמסטר על הספסלים של הקפיטריה או בשיפור מיומנויות הציור שלכם. החומר לא יגיע אליכם מעצמו ותצטרכו לעבוד שעות נוספות על הכישורים החברתיים במטרה להשיג אותו מהמצטיינת השכבתית. אופציה נוספת היא למידת החומר מקורסים אונליין – אתר וואלה! סקול מציע שיעורי אקדמיה קצרים וממוקדים, הכוללים הסברים מפורטים, דוגמאות ותרגול רלוונטי בקצב שלכם. אין צורך לבזבז הון על שיעורים פרטיים כשאפשר ללמוד את כל החומר אונליין, בקצב שלכם ומכל מקום באמצעות סרטונים.

חלוקת זמנים
אחרי שהשגתם חומרי לימוד איכותיים הגיע הזמן לתכנן את הזמנים - אל תחכו לרגע האחרון, הקדישו זמן ריאלי לכל אחד מהשיעורים ולפחות יום אחד לתרגל שחזורי מבחנים. שיעורים אונליין ממוקדים בהחלט יעזרו בלמידה ובתרגול.


שחזור גורלי
אחד הדברים החשובים ביותר בלמידה למבחן, הוא לעבור על בחינות מסמסטרים קודמים. מרצים רבים משחזרים שאלות או סגנון שאלות למבחנים הבאים, ואתם רק מרוויחים מזה. כמובן שאסור להסתמך רק על שחזורים, אך אין ספק שיתנו לכם מושג וניסיון איך הדברים אמורים להראות.


לעשות כיף
תקופת מבחנים לא אמורה להיות תקופת עינויים, ואפשר אפילו ליהנות ממנה - סיימתם ללמוד את הפרקים שהקצבתם להיום? צאו לבירה, קפצו לסרט או לחבר, זה מגיע לכם!
בלי קשר, תלמדו עם חבר, הרבה יותר כיף ומעשיר ללמוד ביחד – צופים בסרטון אונליין המסביר את החומר בצורה מוחשית, מסכמים בקצרה את העיקר, ומתחילים לתרגל.

לומדים מסרטונים קצרים את כל החומר (צילום: shutterstock)
לומדים שיעורי אקדמיה מהמחשב בקלות (צילום: shutterstock)