טלפון חכם - אפליקציות לימודים לילדים

במקום לשחק בסמארטפון במשך שעות, הילדים היום יכולים גם ליהנות מחוויית לימודים באפליקציות השונות שמוצעות לסמארטפונים ולטאבלטים. לימודים אינטראקטיביים מזמינים את הילדים להתנסות וללמוד דברים חדשים.

מאת: אליסה טרומן

ילדים היום גדלים על ברכי הטכנולוגיה ויודעים איך להוריד משחק בסמארטפון עוד לפני שהם למדו לקרוא. אפשר להשתמש באוריינטציה הטכנולוגית הזו ולחשוף את הילדים לעולם הלימודים דרך משחקים חינוכיים ומהנים. שלל אפליקציות צבעוניות עם קולות וצלילים יעודדו את התלמידים ליהנות מחוויית לימודים אינטראקטיבית ויאפשרו להם לרכוש ידע באחת הפלטפורמות האהובות עליהם. וואלה סקול סוקרת עבורכם אפליקציות מומלצות המתאימות במיוחד לילדים וזמינות במכשירים של אפל או באנדרואיד.

מחברות וטאבלטים: אפליקציות לימודים לילדים
מחברות וטאבלטים: אפליקציות לימודים לילדים
(צילום: dreamstime)

ספרי לימוד בטאבלט

המון עצות לגבי שמירה על גב התלמידים שמענו לאורך השנים. זה התחיל בילקוט אורתופדי, המשיך בטרולי, ועכשיו - אפשר לחסוך לגמרי את משקל הספרים ולמצוא אותם באפליקציה של 'כותר לימוד - Center for Education Technology'. כותר מציעה לכם לקנות את ספרי הלימוד השונים בתוכנית הלימודים ולצפות בהם בטאבלט שלכם או בסמארטפון. האפליקציה של כותר זמינה לאנדרואיד והורדתה חינמית.

לימוד אותיות ומילים

לימוד אותיות לרוב מתבצע עם אות גדולה בדפוס ולידה ציור יפה המתחיל באותה האות. האפליקציה העברית של 'Spellix! לילדים - אותיות ומילים' מציגה בדיוק את הרעיון הזה עם רמות קושי משתנות ומשחקים שונים. הילדים יוכלו להקשיב לצליל של כל אות, לאיית את המילה בציור כשהם בוחרים מתוך אותיות על המסך, לעבור למצב של הכתבה ועוד. האפליקציה זמינה בחנות האפליקציות של אפל והיא בתשלום.

חשבון לילדים

אפליקציות ללימוד חשבון בגילאי היסודי עשויות לעורר תחושה של משחק בכל הנוגע למתמטיקה, ולגרום לילד לגישה חיובית כלפי המקצוע. האפליקציה מוצלחת אבל מגיעה באנגלית. Kids Math היא אפליקציה חינמית לאנדרואיד הכוללת תרגילים שונים ברמות שונות: חיבור וחיסור, כפל וחילוק, שברים, וגדול או קטן.

במקום לסחוב ספרים אפשר למצוא אפליקציות לימודים בטאבלט
במקום לסחוב ספרים אפשר למצוא אפליקציות לימודים בטאבלט
(צילום: dreamstime)

אנגלית עם גוליבר הענק

בואו ללמוד אותיות ומילים באנגלית יחד עם גוליבר הענק. באפליקציה מגוון משחקי לימוד: גוליבר שר לכם את שיר האותיות, תוכלו לבחור תלבושות לנסיכה וללמוד שמות של צבעים באנגלית, או לצפות בדגים מקפצים שמלמדים מספרים. האפליקציה 'אנגלית לילדים - אותיות, צבעים ומספרים' זמינה בחנות האפליקציות של אפל.

מודעות לסביבה ירוקה בשפות שונות

משחק לגיל הרך המשלב פיתוח מוטוריקה עדינה, לימוד מילים ב-4 שפות שונות ורכישת מודעות לשמירה על איכות הסביבה, תוכלו למצוא באפליקציה Ooly app בחנות של אפל. האפליקציה כוללת חדרים שונים, בהם הילדים צריכים לתפוס, באמצעות צביטה, חפצים שונים ולהניע אותם. האפליקציה קוראת בשם החפץ באנגלית, גרמנית, צרפתית וספרדית. המשחק מתאים רק לאייפד.

משנה לשנה יוצאות אפליקציות חדשות, ועם התפתחות הטכנולוגיה האפשרויות הולכות ומתרבות (טלפון שמזהה נפנופי ידיים, ואפילו אם אנחנו מסתכלים עליו או לא...). אנחנו מבטיחים לעדכן אתכם מידי פעם לגבי אפליקציות חדשות ומעניינות שיצאו.