כיתה ט' - דברים שחשוב לדעת

כיתה ט' – דברים שחשוב לדעת

חלקכם בסוף החטיבה, חלקכם כבר התחלתם את התיכון. כך או כך, כיתה ט' היא שלב הביניים בין הדברים שלמדתם עד כה, שהיו בעיקר להעשרה וידע כללי, לבין לימודים ממוקדים יותר לקראת הבגרויות. מה שתלמדו בכיתה ט' יהווה את הבסיס לדברים שתיבחנו עליהם בבגרות, וגם אם לא הייתם תלמידים מצטיינים עד היום, תוכלו להתחיל מעכשיו ולשנות את זה.

דבר חשוב נוסף - בכיתה ט' מתקיים לקראת סוף השנה מבחן מפמ"ר במתמטיקה.

מה לומדים בכיתה ט'?

בכיתה ט' לומדים שוב את כל המקצועות שנלמדו בשנים שעברו, אולם ברמה גבוהה יותר, כאשר מקצועות הליבה הם מתמטיקה, אנגלית ולשון.

רבים מהתלמידים יבחנו במקצועות אלה כבר בכיתה י'.

במתמטיקה לומדים באלגברה נושאים כגון חזקות, נוסחאות הכפל המקוצר, פונקציות, משוואות ועוד, ובגיאומטריה לומדים על תכונות המרובעים, מעגלים ועוד. לקראת סוף כיתה ט' יהיה מבחן מפמ"ר במתמטיקה.

באנגלית ממשיכים ללמוד ולתרגל נושאים שנלמדו בכיתות קודמות, כדוגמת הווה פשוט ומתמשך - Present Simple/progressive וכן ילמדו זמנים חדשים כגון past progressive ועוד. בהבנת הנקרא באנגלית יגישו התלמידים דו"ח על ספר שקראו לאחרונה - book report. בנוסף לאלה, תתורגל גם מיומנות הכתיבה והבנת הנשמע.

בלשון והבעה מתחילים להתכונן לקראת הבגרות שתתקיים בסוף כיתה י', ולומדים נושאים כגון תצורת השם, תחביר ושחבור, סמיכות, שם המספר, מילונאות ועוד.

רוצים להצליח בקלות? זה בשבילכם

המבחנים בפתח והציונים כן משפיעים. בוואלה סקול בחרנו לעשות לכם סדר בבלגן ובמחיר שווה לכל כיס. בחרנו את המורים הטובים ביותר בארץ שבנו עבור כל מקצוע בכיתה ט' סרטוני לימוד (לכל השיעורים) הכוללים הסברים מפורטים והמחשות ויזואליות שיעזרו לכם להבין את כל מה שלא הבנתם בכיתה.

בנוסף, תוכלו להוריד מהאתר דפי עזר, דפי עבודה לתרגול וחומר נלווה נוסף כך שגם אם פספסתם משהו בכיתה תוכלו ללמוד רק דרך האינטרנט. עם וואלה סקול תוכלו לסגור פערים רגע לפני שאתם פונים למורה פרטי, ותחסכו אלפי שקלים.

שיעורים לצפייה בחינם

טענה וטענה הפוכה
טענה וטענה הפוכה
משולש שווה שוקיים - תכונות
משולש שווה שוקיים - תכונות
זויות בין שני ישרים מקבילים וחותך
זויות בין שני ישרים מקבילים וחותך
Present Perfect Progressive - הווה מושלם ממושך
Present Perfect Progressive - הווה מושלם ממושך
משפט חפיפה ז.צ.ז
משפט חפיפה ז.צ.ז
כפל מקוצר - הנוסחה השנייה
כפל מקוצר - הנוסחה השנייה
Passive Tense: Present Progressive - סביל: הווה ממושך
Passive Tense: Present Progressive - סביל: הווה ממושך

עלית לכיתה ט' ועוד רגע מסתיימת חטיבת הביניים?


וואלה סקול תעזור לך לסיים את החטיבה בהצלחה ולהתחיל את התיכון בצורה חלקה

טוען וידאו...
קנה קורס של וואלה סקול
עלית לכיתה ט' ועוד רגע מסתיימת חטיבת הביניים?

איך להצליח בכיתה ט?

שנייה לפני שאתם עוברים לתיכון, כדאי לכם להצליח בלימודים איתנו. עם שיעורים באתר שמועברים על ידי המורים הטובים ביותר, ומותאמים במיוחד לחומר הלימוד של משרד החינוך, פשוט ללמוד. כשכל החומרים כל כך נגישים, איכותיים וברורים, קל יותר לעשות שיעורי בית, לתרגל נושאים בעייתיים ולהצליח במבחנים.

איך ללמוד באינטרנט עם וואלה סקול?

מהיום לא צריך להתאמץ. סידרנו את החומרים באתר ככה שאפשר ליהנות מחוויית למידה מושלמת. את השיעורים שלנו מלוות גם שאלות לתרגול החומר, וכמובן גם פתרונות מלאים, אחרת – איך תדעו שצדקתם? בנוסף צירפנו גם דפי עזר עם נוסחאות וחוקים שכדאי לזכור, כדי שתהיו מכוסים מכל הכיוונים.