כיתה ו' - דברים שחשוב לדעת

כיתה ו' – הזמן הנכון לסגור פערים

כיתה ו' היא שנה משמעותית עבור התלמידים; הם המבוגרים ביותר בבית ספרם ומתכוננים למעבר לחטיבת ביניים - שם יהיו מבחנים רבים יותר, שעות לימוד ארוכות יותר ומקצועות חדשים ומאתגרים. כיתה ו' מהווה הזדמנות אחרונה לשיפור הידע שנצבר בבית הספר היסודי וסגירת פערים לפני העלייה לחטיבת הביניים.

כיתה ו' – מה לומדים?

בכיתה זו לומדים את אותם מקצועות שלמדו בשנים קודמות (חשבון, אנגלית, מדעים...), אולם ברמה גבוהה יותר.

בחשבון, תהיה חזרה על כל הנושאים שנלמדו בעבר ורמת התרגילים והמבחנים תעלה. בנוסף, יתווספו כמובן נושאים חדשים ומאתגרים כמו בעיות אחוזים והמושג יחס - שמעבר לחשיבות שלהם כנושא לימוד, חשוב שהתלמידים ישלטו בהם ככלי עזר לחיים (חישוב של 20% הנחה בקסטרו למשל...).

באנגלית, לומדים נושאים חדשים המהווים כבר עכשיו את הבסיס להצלחה בבגרות. כמו כן, מרחבים את אוצר המילים ומתרגלים קריאה ודליית מידע מטקסט כתוב. בדקדוק באנגלית לומדים זמנים חדשים כגון הווה פשוט (Present Simple), הווה ממושך (Present Progressive), פעלי מצב (Stative Verbs), עבר פשוט (Past Simple) ועוד.

בנוסף לכך, מתרגלים כתיבה וקריאה.

מקצוע חשוב נוסף הוא לשון, שבשנה זו מכיל נושאים כגון מילות קישור, תארים, ה' היידוע, כינויי גוף, מילות יחס ועוד.

איך להצליח במבחנים בכיתה ו'?

הצעדים הם פשוטים מאוד:

  • בחרו מקצוע
  • בחרו נושא
  • בחרו תת נושא
  • ראו את הסרטון הלימוד הרלוונטי
  • הורידו דפי עבודה ופתרו אותם. צריכים עוד עזרה? ראו סרטוני תרגול בנושא הכוללים פתרונות מלאים.

כיצד נתרגל?

עבור כל נושא בוואלה סקול תוכלו למצוא תרגול מותאם שמאחוריו הושקעה מחשבה רבה. בכיתה ו' יתמודדו התלמידים עם מבחנים רבים, אולם הם לא צריכים ללמוד לבד כפי שהיה בעבר. כל תלמיד יוכל לפתוח סרטון בנושא אותו הוא רוצה או צריך ללמוד, להוריד דפי עבודה (אם רוצים - אפשר גם להדפיס) ולתרגל בקצב שלו ובזמן שלו.

המורים של וואלה סקול נבחרו בקפידה והם "המורים של המורים" - אלה שמכשירים את המורים שמלמדים היום בבתי הספר השונים. עם מורים כאלה, לא יהיה שום נושא שהילד שלכם לא יבין, וזו הבטחה!

שיעורים לצפייה בחינם

כפל שלם בשבר פשוט
כפל שלם בשבר פשוט
כפל מספר מעורב במספר מעורב
כפל מספר מעורב במספר מעורב
חישוב החלק באחוזים
חישוב החלק באחוזים
מספרים על ישר מספרים
מספרים על ישר מספרים
כפל שלם במספר מעורב
כפל שלם במספר מעורב
חילוק שבר עשרוני ב-10 או ב-100
חילוק שבר עשרוני ב-10 או ב-100
מתי כפל מגדיל ומתי כפל מקטין
מתי כפל מגדיל ומתי כפל מקטין

חשוב לך לסיים את כיתה ו' לקראת חטיבת הביניים?


וואלה סקול יעזור לך ללמוד באינטרנט ולהצליח לקראת השנה הבאה

טוען וידאו...
קנה קורס של וואלה סקול
חשוב לך לסיים את כיתה ו'  לקראת חטיבת הביניים?

איך להצליח בכיתה ו?

שנייה לפני שאתם עוברים לחטיבת הביניים בואו לגלות כמה פשוט ללמוד. מהיום כל כך קל לחזור על החומר, אם במקרה פספסתם שיעור או לא הבנתם משהו בכיתה. גם כשאתם רוצים להצליח במבחן, כנסו לוואלה! סקול, בחרו מקצוע ממגוון המקצועות שלנו ותתחילו ללמוד בקלות ובקצב שלכם.

איך ללמוד באינטרנט עם וואלה סקול?

יש לנו את כל החומר שאתם צריכים כדי להצליח, בשיעורים און ליין, גם ארגנו לכם במקום אחד גם את כל דפי העזר, הנוסחאות והכללים שכדאי לזכור במגוון מקצועות. וחוץ מכל אלו, צירפנו לשיעורים שלנו תרגילים כדי שתבדקו את עצמכם וגם פתרונות לתרגילים שמראים את כל הדרך לתשובה הנכונה.