חשבון לכיתה ה'

חשבון לכיתה ה' – מה שכל הורה חייב לדעת

בכיתה ה' ילמדו התלמידים מהם שברים, ובנוסף למבחנים הרגילים יעברו גם מבחן מיצב בחשבון (מבחן אשר נבנה לפי תכניות הלימודים של משרד החינוך ובודק ידע ומיומנויות שהתלמיד למד באותה שנה, ובשנים קודמות. רבים מהתלמידים מתקשים להבין את נושא השברים בצורה מוחלטת ונוטים להמשיך ולעבור לנושא הבא לפני שהפנימו לחלוטין את הנושא הבסיסי יותר. שכיחות הקושי בהבנת השברים לא הופכת את הבעיה לחמורה פחות. אתם ההורים, תגלו שקשה יותר להסביר וללמד שברים ממה שחשבתם. לכן פיתחנו את וואלה! סקול, אתר לימוד באינטרנט המכיל סרטונים מלווים בדפי עבודה הכוללים את כל תוכנית הלימודים בחשבון לכיתה ה', ומועברים על ידי המורים הטובים ביותר בתחום. הסרטונים מתחלקים לנושאים ותת נושאים דבר המסייע לתלמידים ללמוד למבחנים בחשבון והנדסה לאורך השנה ולמבחן מיצב.

מה מצפה לתלמידי כיתה ה' במקצוע החשבון?

הנושאים המרכזיים בחשבון לתלמידי כיתות ה הינם, שברים פשוטים, השבר העשרוני, פעולת החילוק וגבהים במשולשים. במסגרת לימודי חשבון לכיתה ה' ידרשו התלמידים לבצע פעולות מסובכות יותר עם שברים, להכיר טוב יותר את השבר העשרוני ולדעת לשלב בין השנים. כמו כן יעסקו בנושאים חדשים, תעלה רמת המורכבות בפעולות במספרים כגון חיבור, חיסור, כפל וחילוק. שאלות מילוליות יהפכו ליותר מורכבות. בהנדסה ילמדו התלמידים מהם גבהים במשולשים ובמרובעים ועוד. בתחום המדידות יעסקו התלמידים באופן מוגבר בחישוב שטחים של מצולעים.

כיצד אתם (ואנחנו) יכולים לעזור לילדכם?

חלק גדול מתלמידי כיתה ה' מתקשים בעת פתרון תרגילי חשבון והנדסה בבית ובהכנה למבחנים לאורך השנה ומבחן מיצ"ב בפרט. בוואלה! סקול שילוב חכם של סרטוני לימוד מגובים בדפי עבודה בחשבון. התלמיד יוכל לבחור סרטון בנושא בו הוא מתקשה, להדפיס דפי עבודה ולצפות בסרטון בעת כתיבת הפתרון של התרגיל. בסרטונים המחשות שיעזרו לתלמידים להבין כיצד הדברים נראים. 

שיעורים לצפייה בחינם

גובה במשולש
גובה במשולש
קווים מאונכים
קווים מאונכים
חילוק ארוך בדו ספרתי
חילוק ארוך בדו ספרתי
השוואת שברים
השוואת שברים
זווית מהי
זווית מהי
השבר על ישר המספרים - הקטע 0-1
השבר על ישר המספרים - הקטע 0-1
כפל אנכי דו ספרתי בתלת ספרתי
כפל אנכי דו ספרתי בתלת ספרתי
טוען וידאו...
קנה קורס של וואלה סקול
חשבון לכיתה ה'

בכיתה ה' מתקיים מבחן מיצב במתמטיקה - המבחן שכל המדינה מדברת עליו... זה הזמן לוודא שאתם שולטים בחומר ומוכנים למבחן.

בין אם אתם רוצים להצליח במבחן מיצב ובין אם אתם פשוט רוצים לסיים את שיעורי הבית מהר יותר כדי שיהיה לכם יותר זמן לעצמכם - וואלה סקול זה הפתרון בשבילכם. שעורי וידאו בכל הנושאים מותאמים לתכנית הלימודים של משרד החינוך, כולל דפי עבודה לתרגול. כל מה שלא הבנתם בכיתה מוסבר בצורה פשוטה וברורה. נסו את שיעורי הלימוד החינמיים ותראו כמה זה קל.

גישה לכל התכנים בקורס בעלות של החל מ- 29 ₪ לחודש בלבד

חדשות ועדכונים