כיתה ב' - דברים שחשוב לדעת

שלום כיתה ב'!

כיתה ב', כמו כיתה א', היא התחלה מרגשת גם עבור הילד וגם עבור ההורים.

אמנם סביר שילדכם כבר התרגל לסביבת בית הספר ואף נהנה בה, אך עוד צפויות לו מהמורות בדרך, שכן כיתה ב' היא אינה כמו קודמתה, ותכנית הלימודים עמוסה יותר ומכילה נושאים רבים יותר מהכמות אליה הורגלו הילדים קודם לכן. כעת, הילדים כבר אינם נחשבים כחדשים בסביבת בית הספר, ובהתאם, רף הציפיות והדרישות מהם עולה.

מה לומדים בכיתה ב'?

מקצועות הלימוד המרכזיים בכיתה ב' הם חשבון והנדסה. תכנית הלימודים כוללת נושאים שונים כגון שברים, כפל וחילוק, בעיות מילוליות, חקר נתונים, לימוד קריאת שעון מחוגים וחישובי שעות, מדידת משקלים, שטח והיקף של מצולעים, שמות של גופים תלת מימדיים ועוד.

בלימודי העברית ישנה עליה ברמת הקושי ובמהלך השנה התלמידים יבחנו במבחן מיצב. בנוסף, מתווספים מקצועות לימוד חדשים, ובחלק מבתי הספר מתחילים כבר בשנה זו ללמוד גם אנגלית.

באנגלית לכיתה ב' (לא נלמד בכל בתי הספר) נלמדים צבעים, המספרים 0-20, רגשות, משפחה, מזג אוויר, בעלי חיים, ימות השבוע ועוד.

כפי שניתן לראות, התלמידים מתמודדים עם לא מעט מושגים חדשים, בנוסף לעליית רמה בנושאים שכבר נלמדו בכיתה א'. באתר וואלה סקול תמצאו שיעורים מלאים לכל הנושאים, המלווים בהסברים פשוטים וברורים והמחשבות ויזואליות צבעוניות המקלות על ההבנה והופכות את הלימוד לחוויה. הילד שלכם יוכל לשבת מול המחשב וללמוד בקצב שלו, בלי לחץ ובלי בושה לחזור על הסבר פעם נוספת.

בנוסף לשיעורים, אתם יכולים להוריד מהאתר (חינם) דפי עבודה לכיתה ב' המותאמים לשעורים וכמובן לתוכנית הלימודים של משרד החינוך.

כך תעזרו לילד שלכם ללמוד

סביר להניח שאתם כהורים שולטים היטב בחומר הנלמד בכיתה ב', אך האם אתם באמת יודעים כיצד ללמד אותו? למרות הפשטות היחסית של הנושאים, שיטת הלימוד של כל אחד מהם לא תמיד ברורה מאליה.

השיעורים בוואלה סקול נועדו לכם ההורים לא פחות מאשר לילדיכם - צפו בהם יחד איתם (או בנפרד) על מנת שתוכלו לעזור להם וללמד אותם בדיוק כפי שלמדו בבית הספר (ולא לבלבל אותם בשיטות אחרות).

ללמוד לכיתה ב' במקום אחד – וואלה! סקול

בנוסף לשיעורים, תוכלו למצוא בוואלה סקול הרבה מאוד תרגול ודפי עבודה להורדה ולהדפסה, אשר יעזרו לילדכם להתכונן למבחנים השונים בכיתה ב', בין אם מדובר במבחן בחשבון, ובין אם במבחן המיצב בעברית שחשוב לא פחות.

שיעורים לצפייה בחינם

אומדן לתוצאה ואימות האומדן
אומדן לתוצאה ואימות האומדן
שלשת מספרים הקשורים בכפל וחילוק
שלשת מספרים הקשורים בכפל וחילוק
אומדן לתרגילי חיבור וחיסור
אומדן לתרגילי חיבור וחיסור
מדידת שטח עם משולש
מדידת שטח עם משולש
תיבה, קוביה ופירמידה
תיבה, קוביה ופירמידה
מכפלות של 5
מכפלות של 5
חיסור במאונך
חיסור במאונך

רוצים לדעת מהי שיטת הלימוד הנכונה ביותר לילדי כיתה ב'?


צפו בשיעורים אונליין באתר וקבלו הסברים מפורטים וברורים

טוען וידאו...
קנה קורס של וואלה סקול
רוצים לדעת מהי שיטת הלימוד הנכונה ביותר לילדי כיתה ב'?

איך להצליח בכיתה ב?

כיתה ב' היא כבר לא הפעם הראשונה בה ילדכם נפגש עם חומרי לימוד, אבל השנה הרמה עולה והנושאים מתחילים להיות מורכבים יותר. כדי להבטיח את ההצלחה של ילדכם בלימודים הירשמו לאתר ורכשו לו את המקצועות שעליו לתרגל, כך שיקבל מסגרת לימודית אחד על אחד, ממש כמו מורה פרטי.

איך ללמוד באינטרנט עם וואלה סקול?

בעזרת המורים הכי טובים יצרנו עבורכם תכנים, נושאים ומקצועות שמסודרים לפי התוכנית החינוכית של משרד החינוך. והילד? הוא לא מקבל רק את השיעור, אלא גם חבילת תרגילים לחיזוק ושיפור מיומנויות הלמידה שלו וכן סרטוני פתרונות שמסבירים את כל הדרך לתשובה הנכונה.