לימודים בתיכון

מה נשתנה מן החטיבה?

לימודים בתיכון הם סיפור אחר לגמרי מכל מה שהכרתם עד כה. בתיכון מצפים מכם לנהוג כתלמידים הבוגרים שהנכם, ומעלים את הרף הלימודי. חומר הלימוד במקצועות השונים הוא רב, מורכב, ומצריך לרוב חזרות ותרגול, במיוחד לקראת מבחנים. הלחץ עליכם מעיק - אתם כבר מבינים את המשמעות של הצלחה בבגרויות, ואת הצורך להשיג ציונים גבוהים כדי לשמור על כל האופציות פתוחות בחייכם הבוגרים בהמשך. הלחץ מורגש הרבה לפני הבגרויות עצמן, מכיוון שציוני מגן/ מתכונת טובים כמובן שמאפשרים הצלחה רבה יותר גם בבגרויות עצמן. הלחץ בתקופה זאת של חייכם לא מגיע רק מכיוון הלימודים. אתם חווים גם שינויים חברתיים רבים, שינויים גופניים והורמונליים, ושינויים נוספים שאתם מחוייבים להתמודד איתם ושמשפיעים בעוצמה על מצב הרוח שלכם. זה לא פשוט - כל ה"סלט" הזה ביחד מסיח את דעתכם, מכביד ומקשה להתרכז ולהצליח בלימודים. כולנו היינו שם, וכולנו מבינים אתכם, ואנחנו יכולים לעזור.

במה תעזור לנו תעודת בגרות?

תעודת הבגרות היא לא סתם פיסת נייר. יש לה עדיין תפקיד חשוב בעתידכם, והיא יכולה לפתוח לכם דלתות ולשמור על אפשרויות רבות פתוחות עבורכם בחייכם הבוגרים. באילו מצבים ומקומות היא חשובה?להלן חלק קטן מהרשימה:

 • קבלה למוסדות לימוד להשכלה גבוהה כגון אוניברסיטאות ומכללות.
 • קבלה למקומות עבודה בעתיד.
 • ידע כללי חשוב לכל אזרח במדינה.
 • קבלה ליחידות מובחרות בצבא.
 • קבלה ללימודים בחו"ל.
 • קבלה לקורסים מקצועיים רבים.
 • קבלה למקומות עבודה של המדינה.


לתלמידים רבים קשה מאד לעבור את מבחני הבגרות או מבחני בגרות במקצועות מסויימים. זה קורה המון, ואין מה להתבייש לבקש עזרה. אל תחששו - זה לא עומד לעלות המון כסף להורים! בימינו אין צורך לשלם אלפי שקלים על השלמת בגרויות או מורים פרטיים להכנה לבגרות. בוואלה! סקול תוכלו ליהנות מלמידה איכותית ואפקטיבית למקצועות הבגרות, באמצעות סרטונים, דפי תרגול ומבחנים לדוגמא שבאתר.

למי מיועדים הלימודים לבגרויות של וואלה! סקול?

קורסי ההכנה למבחני הבגרות בוואלה! סקול מיועדים לתלמידי תיכון הרוצים לקבל  ציון מקסימלי מבלי שיאלצו (או שהוריהם יאלצו) לשלם אלפי שקלים למורים פרטיים. הם יכולים לסייע גם לנבחנים בזמן ואחרי הצבא, המנסים להשלים או לשפר ציוני בגרויות ורוצים ללמוד מההתחלה מבלי לבזבז כסף רב ותוך חסכון בזמנם היקר.

המורים שלנו

בתיכונים ברחבי הארץ התלמידים מקבלים פעמים רבות ציונים נמוכים ובקושי יודעים את החומר לבחינה, למרות מאמציהם הרבים של מוריהם. זה קורה משלל סיבות - רעש ועומס בכיתה המפריע לתלמידים (במיוחד אלו הסובלים מהפרעות קשב או לקויות למידה), מחסור בשעות לימוד להשלמת כל חומר הלימוד, חוסר ניסיון של מורים צעירים או שחיקה של מורים מבוגרים, ועוד.

המורים שלנו התקבלו לעבודה בגלל הניסיון הרב שלהם (הגישו אלפי תלמידים לבגרות, כתבו ספרי לימוד, מלמדים במקומות הכי נחשבים), אבל לא רק בשל כך. הם התקבלו גם בזכות אחוזי ההצלחה הגבוהים של תלמידיהם בבחינות הבגרות, ובזכות שיטות הלימוד שפיתחו כדי שלתלמידיהם יהיה קל יותר לעבור את הבחינות בהצלחה. כל מורה העובד בוואלה! סקול נבחן באופן אישי ע"י הצוות המקצועי שלנו, הבודק שהמורה לא רק "אלוף" בהוראת נושאי הלימוד, אלא גם יודע לעשות זאת בצורה מעניינת, ברורה וסבלנית.

השיעורים שלנו

בשונה מאשר בכיתת לימוד בבית הספר או בקורסים להשלמת בגרות, בהם מורה מלמד 40-30 תלמידים בממוצע ונאלץ להתאים עצמו לקצב של התלמידים המתקשים ביותר, באינטרנט אתם לומדים לבד מול המורה, מה שמאפשר לכם ללמוד בדיוק בקצב המתאים לכם. אתם יכולים לחזור כמה פעמים שתרצו על נושא שעדיין לא הבנתם במלואו, או לדלג על נושאים שאתם כבר מרגישים בטוחים בידיעתם. אף אחד לא רואה ולא שופט - רק אתם מחליטים מה טוב ללמידה שלכם.

שיעורי האינטרנט שלנו מלאים בהמחשות ויזואליות העוזרות להבין את החומר באופן ברור וטוב בהרבה מאשר לוח הכיתה. 

בדקו את השיעורים לדוגמא שבאתר ותתרשמו בעצמכם.

התרגול שלנו

מעטים האנשים שלא זקוקים לתרגול כדי להבין את הדברים בצורה מושלמת. צפו בסרטוני התרגול בהם המורה עובר שלב, שלב עד הפתרון. תוכלו גם להוריד ולהדפיס דפי תרגול נוספים מהאתר, ולהתכונן בעזרת מבחנים לדוגמא. 

בגרויות | מבחני בגרות

מבחני הבגרות הם המבחנים הסופיים, השילוב של השאלות הקשות ביותר עליהם יכולים לענות התלמידים עם הכלים אותם רכשו במהלך 12 שנות הלימוד במערכת החינוך. מבחני הבגרות מתקיימים בתקופת התיכון, ומתפרסים לאורך שלוש השנים, כאשר רובם מתקיימים בכיתות י"א ו-י"ב.

תוצאות ורמת המבחנים (כמות היחידות בכל מקצוע) יקבעו את ממוצע תעודת הבגרות ואת איכותה.

בוואלה סקול לימוד מושלם לבגרויות במקצועות הליבה דרך סרטוני לימוד של המורים הטובים ביותר בתוספת כל החומר עיוני הנדרש.

מקצועות החובה לקבלת תעודת בגרות

 • מתמטיקה: רמה של 3 יחידות לימוד לפחות, בגרות של 4 ו-5 יחידות מתמטיקה תקנה תוספת של נקודות לציון.
 • אנגלית: רמה של 3 יחידות לפחות, 4 ו-5 יחידות יזכו את התלמידים בתוספת נקודות לציון.
 • היסטוריה: 2 יחידות חובה או 5 יחידות כמקצוע מוגבר.
 • לשון: 2 יחידות חובה.
 • ספרות: 2 יחידות חובה, 5 יחידות כמקצוע מוגבר.
 • אזרחות: 2 יחידות חובה.
 • תנ"ך: 2 יחידות חובה, 5 יחידות כמקצוע מוגבר.

שיעורים לצפייה בחינם

מרחק נקודה מישר
מרחק נקודה מישר
חקירה של פונקציות עם שורשים (ללא אסימפטוטות)
חקירה של פונקציות עם שורשים (ללא אסימפטוטות)
הסתברות מותנה
הסתברות מותנה
מודול G
מודול G
ישרים מאונכים
ישרים מאונכים
התאם נושא ונשוא במין ובמספר
התאם נושא ונשוא במין ובמספר
משפט פיתגורס
משפט פיתגורס

השלמת בגרויות, שיפור או תגבור, אנחנו כאן בשבילך


אז לא משנה אם אתה כבר לומד וצריך עזרה או רוצה לגשת לבד, אנחנו יכולים לעזור לך לעשות את זה הכי טוב שאפשר

טוען וידאו...
השלמת בגרויות, שיפור או תגבור, אנחנו כאן בשבילך

רוצים להצטיין בבגרויות?

הבגרויות בפתח ואתם רוצים להגיע אליהן הכי מוכנים שאפשר? או שאתם כבר אחרי צבא והגיע הזמן להשלים בגרויות כדי להתקבל לתואר הנכסף? אתם במרחק קליק משיעורי וידאו המועברים על ידי המורים הטובים ביותר בתחום.

איך תגיעו מוכנים לבחינות הבגרות?

השיעורים בוואלה! סקול מועברים על ידי מיטב המורים, ומחולקים לפי נושאים ותתי נושאים לפי תכנית הלימוד של משרד החינוך. תוכלו למצוא בלי בעיה את המקצוע בו אתם מתקשים, לצפות בסרטונים בזמן הנוח לכם ובקצב המתאים לכם, ולתרגל באמצעות דפי עזר, בחינות משנים קודמות ופתרונות מלאים.