קורס אנגלית – לימוד אנגלית לילדים

מה כדאי לבדוק כאשר בוחרים קורס אנגלית עבור ילדכם ומה חשוב שיכלול? קראו את מדריך וואלה! סקול לבחירת קורס לימוד אנגלית לילדים.

מאת: עדי שטמברגר

הורים רבים המחפשים פתרונות לקשיים של ילדיהם באנגלית מוצאים את עצמם עומדים מול היצע אדיר ואינם יודעים מה לבחור. קורסים באנגלית מוצעים באלפיהם, אך לא כולם מתאימים לצרכי ילדכם ולצערנו, גם לא כולם טובים ועומדים בסטנדרטים הנדרשים. אז איך אפשר לדעת מה טוב ומה נכון?

 

לימוד אנגלית לילדים הוא עניין למקצוענים

הורים רבים סבורים בטעות כי כל מי שיודע אנגלית יכול ללמד את השפה. נזקים רבים ובזבוז רב של זמן וכסף נגרם בשל אשליה זו. הוראת אנגלית היא מקצוע לכל דבר, ויש לקבל הכשרה בתיאוריה ובסטאז' כיצד לבצע אותה באופן נכון ומועיל. הדבר נכון גם לגבי קורס אנגלית לילדים. בדקו מי בנה את הקורס, מי חיבר את השיעורים בו ומי מעביר אותו לתלמידים. חשוב שהתשובות לכל השאלות הללו יהיו אנשי מקצוע המומחים בתחומם, בעלי שנות ניסיון רבות ככל הניתן. המורים צריכים להיות בקיאים בתוכנית הלימודים של משרד החינוך, להכיר את ספרי הלימוד העיקריים הנלמדים בבתי הספר ויתרון משמעותי הוא אם הם מכירים שיטות לימוד של הוראה מתקנת, שיכולות לסייע גם לילדים המתקשים בלימוד השפה. כפי שלא תרשו ל"חאפר" לבצע טיפולי שיניים בפה של ילדכם, כך עליכם לבדוק ש"חאפרים" לא מלמדים אותם אנגלית. עם ילדכם סובל מלקות או קשיי למידה ספציפיים, כדאי שתיידעו את מנהלי הקורס ותבדקו מהם הפתרונות שהם יכולים להציע לעניין.

 

לא כל המורים המוסמכים מתאימים לילדכם

גם אם כבר בדקתם את הכשרתם והסמכתם המקצועית של המורים המתכננים ומלמדים בקורס, אין זה מספיק. למידה היא פעמים רבות מצב בינאישי אינטימי המתקיים בין ילד צעיר לבין דמות סמכותית משפיעה. חשוב לבדוק שהמורים שילמדו את הילד חביבים, סבלניים, אנשים בעל שאר-רוח וחזון פדגוגי. תלמידים שמתקשים במקצוע האנגלית מפתחים סביבו בדרך כלל רגשות קשים של כשלון, אכזבה, פגיעה בדימוי העצמי, ואפילו כעס ושנאה. לכן במקרה הזה חשוב במיוחד שהמורים שילמדו אותם יהיו אהובים עליהם, ושיהיה לילד חיבור אישי חיובי עמם. כדאי לקחת את הילד אתכם לפגישה עם מורי או מנהלי הקורס ולהכיר לו את המורים. אפשר לבקש לשוחח עמם מעט כדי שהילד יוכל להתרשם מהם. שאלו את ילדכם האם חש בנוח עם המורה, אם חש בטחון והיה לו נעים לשוחח עמם. לילדכם ניסיון רב עם מורים שונים, ובדרך כלל יוכלו לומר כבר בשלב הראשוני הזה אם הם לא מתחברים למורה מסויים.

קורס אנגלית לילדים - וואלה! סקול
קורס אנגלית לילדים
shutterstock.com

תנאי סביבת הלימוד בקורס

סביבה לימודית נעימה ומרגיעה היא קריטית ליצירת פנאי נפשי ורגשי ללמידה אצל ילדים. בדקו שהקורס מתנהל במקום נוח, מרווח ונעים. בדקו שהסביבה עשירה, אך מצד שני – שהיא לא יוצרת הסחות דעת מיותרות על ידי רעשים, מספר תלמידים גדול וכו'. ילדים הסובלים מקשיי קשב וריכוז או קשיי למידה זקוקים במיוחד לסביבה שבה יוכלו להתרכז ויחושו בנוח. בדקו מהי מדיניות מנהלי הקורס לגבי תלמידים בעלי בעיות התנהגות. האם הם מופרדים ללמידה במקום אחר? האם יש פתרון אחר שקיים לגביהם כדי שלא יפריעו ללמידת שאר התלמידים?

 

תכני הלימוד בקורס אנגלית חייבים להיות מתאימים

בקשו לראות את תכני הלימוד עד כמה שניתן, או לפחות לקבל דוגמאות להם. חומרי הלימוד חייבים להתאים לגיל הילד, רמת הידע שלו בשפה, רמת התפתחות רגשית האופיינית לגיל, ועוד. הם גם חייבים להיות מגוונים, יצירתיים ומעניינים – אין טעם לשלם כסף רב עבור תכנים הזהים או מועברים באופן זהה לנעשה בבית הספר. יש חשיבות לשימוש האמצעי המחשה ואמצעי עזר כגון משחקים, שירים, כרטיסיות, פוסטרים וכיוצ"ב. שאלו את המורה בקורס לגבי תכנים מיוחדים לקורס שלו או תכנים שיצר בעצמו.

 

אספו מידע מהורים אחרים

בקשו המלצות ממנהלי הקורס, או הגיעו בעצמכם להורי תלמידים שלמדו בקורס ובדקו שהיו מרוצים ושילדם הצליח להתקדם בעקבות השתתפותו בקורס. חשוב לשאול את כל השאלות שהוזכרו כאן, גם את ההורים – האם ילדם אהב את המורים שלימדו אותו וחש חיבור חיובי עמם? האם חש שהם סבלניים ומעבירים את החומר באופן מעניין וברור יותר? וכך הלאה. אמנם, כל תלמיד לומד באופן שונה ומתחבר לאנשים שונים, אך בכל זאת סביר להניח שתקבלו מידע מועיל על הקורס, אופן ותכני הלימוד, מידת שביעות הרצון של התלמיד והוריו ומידת ההצלחה של הקורס.

 

אל תשכחו שוואלה! סקול מציעה קורס אנגלית הכולל לימוד אנגלית לילדים בכל הרמות ובכל הגילאים, מיסודי ועד לבגרות, והעונה על כל התנאים שהוזכרו במדריך. מורי הקורס נבחרו בקפידה, והם בעלי הכשרה מתאימה, ניסיון רב והצלחות מוכחות. הם גם יצירתיים ובעלי יכולת להעביר את נושאי הלימוד באופן ברור, נעים ומעניין. כאשר לומדים מרחוק, ניתן ללמוד בכל מקום ובכל זמן שנוח לילד, ולכן נמנעות הסחות דעת או הפרעות העלולות לפגוע בלמידה. התלמיד יכול לשוב ולצפות בשיעורי הוידאו כמה פעמים שיזדקק להם, עד להבנה מלאה של החומר, בקצב שלו. 
אנגלית לכיתה ז'-ט'

אנגלית לכיתה י'-יב'